„Małe Wolanecki” wystąpiły w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

20 października szkolny zespół Małe Wolanecki pod opieką Doroty Marcinkowskiej wystąpił podczas eliminacji w 9. Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Nasz zespół przywitał sam Koziołek Matołek wprawiając wszystkich w radosny nastrój. Wyniki eliminacji poznamy niebawem. Trzymamy zatem kciuki za wyniki naszych uczestników.

„Małe Wolanecki” reprezentowały nasz region na Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Ciekotach

22 października zespół Małe Wolanecki wystąpił podczas eliminacji II Regionalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Centrum Edukacji i Kultury Szklany Dom w Ciekotach organizowanych przez Wojewódzki Domu Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Kielcach. Konkurs skierowany był do solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 10-15 lat, młodzież 15-20 lat oraz dorosłych powyżej 21 roku życia. Nasz zespół godnie reprezentował Miasto i Gminę Morawica śpiewając dwa utwory: Po partyzancie dziewczyna płacze i Uwierz Polsko”.

Koncert zespołu „Małe Wolanecki” dla pacjentów Hospicjum

10 listopada szkolny zespół „Małe Wolanecki” wraz z delegacją harcerzy pod opieką Marcinkowskiej Doroty i Jolanty Ślusarczyk wystąpił w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości z repertuarem patriotycznym i ludowym. Dla pacjentów dzieci ze świetlicy środowiskowej w Dębskiej Woli przygotowali również poczęstunek w postaci owoców.