Małe Wolanecki na koncertach z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Morawicy

Dwa koncerty już za nami, w Morawicy i Obicach. Zapraszamy na dwa kolejne – w Radomicach i Bilczy! Mimo zimna udało się nam pięknie zaśpiewać. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy byli oraz Rodziców, którzy tak bardzo nam pomagają!

Ostatni koncert Małych Wolanecek i orkiestry

Po raz kolejny odbył się koncert naszego zespołu folklorystycznego i Orkiestry Dętej z Morawicy. 22 stycznia w kościele w Bilczy odbył się ostatni w tym roku wspólny koncert. Jak zawsze występ cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Dziękujemy rodzicom naszych małych artystek za pomoc w organizacji dojazdów na koncerty, umożliwienie dziewczynkom udziału w próbach i koncertach.

Amerykańska delegacja z wizytą w naszej szkole

27 września odwiedziła naszą szkołę delegacja z miasta Camas w stanie Washington w Stanach Zjednoczonych, która przybyła do Gminy Morawica w ramach współpracy partnerskiej. Gościom towarzyszył p. Burmistrz M. Buras. Na powitanie wystąpił szkolny zespół folklorystyczny Małe Wolanecki. Wizyta była też okazją do uroczystego otwarcia nowej pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej.

Święto Niepodległości

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez p. M. Pacholec, p. M. Graczak, o oprawę muzyczną zadbała p. A. Jasiorowska, dekoracje przygotowała p. W. Domagała. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i słowie wstępnym p. Dyrektor głos zabrała p. M. Pacholec, która przedstawiła prezentację multimedialną obrazującą drogę naszego kraju do wolności, następnie z wiązanką wierszy i pieśni patriotycznych zaprezentowała się klasa Vb. Na koniec wystąpiły Małe Wolanecki, Kasia Kozłowska i Małgosia Konopka. Młodsze klasy zadbały o kotyliony w barwach narodowych i flagi, co sprawiło, że akademia miała odświętny i radosny charakter.

Spotkanie z p. Kiełbus

22 listopada po raz kolejny naszą szkołę odwiedziła p. Irena Kiełbus – dawna uczennica patrona J. Szelesta. Znamienitego gościa ze śpiewem powitał i wprowadził do szkoły zespół „Małe Wolanecki”. Pani Kiełbus spotkała się z uczniami kl. I-III i VII. Była to okazja, aby dzieci mogły dowiedzieć się jak wyglądała dawna szkoła, czego uczył J. Szelest, jakim był człowiekiem. Spotkania z p. Kiełbus są bardzo ważne dla naszej szkoły, która stara się cyklicznie przybliżać uczniom postać patrona. Jesteśmy wdzięczni, że p. I. Kiełbus odpowiedziała na nasze zaproszenie.

Koncert kolęd w wykonaniu Małych Wolanecek

14 grudnia szkolny zespół folklorystyczny Małe Wolanecki wystąpił dla licznie zgromadzonej publiczności z koncertem kolęd w Bibliotece Pedagogicznej w Kielcach. Po występie zespół wraz klasą Vb zwiedził wystawę w Dworku Laszczyków poświęconą kulturze Łemków, a zwłaszcza ich Bożemu Narodzeniu.