Występ zespołu „Małe Wolanecki” dla WOŚP

W dniu 10.01.2016r. zespół „Małe Wolanecki” wystąpił w Kielcach w szczytnym celu. Był to występ dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziewczynki zaśpiewały kilka pieśni ludowych na kieleckim rynku. Solistki Ola Kołek i Lila Piłat zaśpiewały też kołysanki. Choć było bardzo mroźno, dały radę rozbawić i rozgrzać kielecką publiczność. Potem udzieliły wywiadu na żywo panu Żołądkowi z Radia Kielce.

Koncert w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy

10.01.2016r. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy niezwykły koncert przygotowała Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy wraz z grupą muzyków z Daleszyc. Przy akompaniamencie instrumentów dętych kolędował zespół „Małe Wolanecki”, ubrany w piękne regionalne stroje, oraz Różyczki Maryi, pięknie prezentujące się w długich niebieskich sukniach. Zespoły wokalne przygotowywały się do występu pod kierunkiem Aleksandry Jasiorowskiej, prowadzącej zespół „Małe Wolanecki”, oraz Pawła Czekaja, opiekuna scholi działającej przy Kościele w Morawicy. W programie koncertu obok kolęd, takich jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, znalazły się instrumentalne wersje przebojów kojarzonych z zimową aurą. Słuchacze owacjami na stojąco wyrazili swą wdzięczność i uznanie dla muzyków, wokalistek i pomysłodawcy koncertu, Pawła Czekaja. Koncert w kościele MBNP w Morawicy możliwy był dzięki ks. proboszczowi J. Ciszkowi, który zaprosił połączone orkiestry i zespół „Małe Wolanecki”.

Koncert w kościele w Dębskiej Woli

31.01.2016r. w ostatnim dniu ferii „Małe Wolanecki” wraz z Różyczkami Maryi z Morawicy i dwoma połączonymi orkiestrami dętymi z Morawicy i z Daleszyc zaśpiewały kolędy w kościele w Dębskiej Woli. Było miło, rodzinnie i hucznie! Na sam koniec koncertu wszyscy odśpiewali radosne 100 lat dla naszego proboszcza ks. Henryka Terpińskiego z okazji imienin i urodzin.

Występ Małych Wolanecek

6 listopada szkolny zespół folklorystyczny Małe Wolanecki wystąpił w Centrum Samorządowym w Morawicy na spotkaniu z cyklu „Ludzie stąd” poświęconym Tomaszowi i Feliksie Gajdom z Dębskiej Woli. Nasze uczennice, przygotowane przez p. A. Jasiorowską, zaprezentowały kilka pieśni ludowych autorstwa F. Gajdy i H. Szelestowej. Spotkanie to było okazją do poznania historii utalentowanego autora wycinanek, poety, popularyzatora twórczości ludowej T. Gajdy i jego małżonki Feliksy – pieśniarki, autorki piosenek ludowych.

Występ Małych Wolanecek podczas Dni Otwartych Centrum Samorządowego w Morawicy

13 listopada podczas drugiego dnia obchodzonych z dużym rozmachem Dni Otwartych Centrum Samorządowego w Morawicy wystąpił nasz szklony zespół folklorystyczny prowadzony przez p. A. Jasiorowską. Występ Małych Wolanecek spotkał się z dużym uznaniem ze strony publiczności.