XVII Ogólnopolski Festiwal „Bukowskie Prezentacje Folkloru Młodych”

 

1 lipca 2012r. zespół „Małe Wolanecki” zdobył wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Festiwalu „Bukowskie Prezentacje Folkloru Młodych”, a indywidualnie Natalia Kumor – wyróżnienie i Weronika Śnioch – II miejsce.

 

    

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

3 września 2012r. o godz. 900 mszą św. w kościele w Dębskiej Woli rozpoczęła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2012/2013 w naszej szkole.

 

Spotkanie z kombatantami z gminy Morawica

16.09.2012r. w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie z kombatantami z naszej gminy. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Dębskiej Woli koncelebrowana przez ks. proboszcza Henryka Terpińskiego oraz księdza prof. Tadeusza Biesagę. Spotkanie swoją obecnością uświetnił wójt Gminy Morawica, Marian Buras. Wśród przybyłych gości znaleźli się również delegaci kombatantów z Chęcin i Daleszyc, radni Rady Gminy Morawica: Piotr Dudek, Paweł Pajączkowski oraz Paweł Zagniński, a także poetka ludowa Cecylia Korban, Stanisław Kędzior i licznie przybyłe rodziny nieżyjących już kombatantów. W uroczystości wzięła udział społeczność naszej szkoły: nauczyciele, uczniowie i rodzice. O wyjątkową oprawę spotkania zadbała pani dyrektor naszej szkoły, Irena Bisaga, która serdecznie powitała gości, deklamowała utwór Cecylii Korban, a na koniec w dowód szacunku i wdzięczności  wręczyła kombatantom czerwone róże. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno ostatniego obrońcy Westerplatte mjr Ignacego Skowrona. Specjalnie dla kombatantów i przybyłych gości wystąpił szkolny zespół folklorystyczny „Małe Wolanecki” oraz chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej z wiązanką pieśni patriotycznych. Spotkanie z kombatantami było okazją zarówno do wspomnień, jak i  podzielenia się refleksjami na temat współczesnego patriotyzmu. Ta niezwykła, żywa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci przybyłych.

           

Sprzątanie Świata

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brały udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

     

 

Wyjazd w ramach konkursu „Świętokrzyskie na rzecz edukacji”

25.09.2012r. uczniowie klasy VIb brali udział w wyjeździe do Kielc w ramach konkursu „Świętokrzyskie na rzecz edukacji”. Zwiedzaliśmy Katedrę, Muzeum Narodowe – Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek, kościół św. Wojciecha i pomnik „Kiełka”, który nawiązuje do legendy o powstaniu Kielc.

                   

 

Spotkanie z poetką i rzeźbiarką Dorotą Mostowiec

26.09.2012r. odbyło się spotkanie z poetką, rzeźbiarką, mieszkanką Dębskiej Woli p. Dorotą Mostowiec, w którym uczestniczyły klasy Va i Vb. Spotkanie zorganizowała p. M. Graczak wraz z p. Krystyną Rabiej w ramach współpracy z Biblioteką Publiczno-Szkolną.

    

 

Dzień Nauczyciela

11.10.2012r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię uświetniły występy uczniów.

      

 

Święto Drzewa

11.10.2012r. w naszej szkole odbyło się Święto Drzewa, w którym uczestniczyły klasy IV-VI. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Nadleśnictwa Daleszyce, który przedstawił prezentację multimedialną na temat roli drzew w przyrodzie. Po pokazie uczniowie odpowiadali na pytania leśniczego otrzymując w formie nagrody sadzonki dębów. Następnie klasa VIb udała się z leśniczym i organizatorką spotkania p. M. Graczak sadzić drzewa na terenie przyszkolnym.

         

 

Europejskie Dni Dziedzictwa 2012

14.10.2012r. zespół „Małe Wolanecki” uświetnił swoim występem artystycznym spotkanie z mieszkańcami parafii Lisów, miłośnikami historii i osoby Franciszki Krasińskiej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2012 poświęconych Franciszce z Krasińskich Wettyn (Królewiczowa polska, księżna Kurlandii i Semigalii, Prababka dynastii królów włoskich. Dziedzictwo rodziny Krasińskich w regionie świętokrzyskim).

   

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Daleszyce i Leśniczówki w Radomicach

15-16.10.2012r. klasy IV-VI uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Daleszyce i Leśniczówki w Radomicach. Ponieważ dopisywała nam piękna słoneczna pogoda, rozpoczęliśmy od wędrówki po kolorowym jesiennym lesie ścieżką przyrodniczo-historyczną im. Wybranieckich. W trakcie wędrówki od pana leśniczego dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat tamtejszej fauny i flory, uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew i grzybów. Po spacerze przyszedł czas na odpoczynek i ognisko przygotowane przez pana leśniczego, który dzielnie rozdawał pieczone nad ogniskiem kiełbaski. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy do leśniczówki w Radomicach, a tam obserwowaliśmy i karmiliśmy stado danieli i dzików zabranymi ze sobą jabłkami, marchewkami, żołędziami, chlebem i zbożem. Daniele jadły nam z ręki, ale do stada dzików, które miały młode lepiej było blisko nie podchodzić. Po dniu pełnym atrakcji zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 

               

 

Koncert zespołu „Małe Wolanecki” w kościele w Morawicy

22.10.2012r. zespół „Małe Wolanecki” wystąpił z koncertem w kościele w Morawicy z okazji Dnia Papieskiego.

  

 

Święto Chleba

23.10.2012r. w naszej szkole odbyło się Święto Chleba. Z tej okazji przygotowano krótką akademię, wystawę pt. „Od ziarenka do bochenka”. Gościem specjalnym był Lech Lewandowski ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kielcach, który zaprezentował rodzaje zbóż, etapy produkcji zboża. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję skosztować zdrowego chleba żytniego na zakwasie.

           

 

Wyjazd do teatru

24.10.2012r. klasy IVa i IVb wybrały się z nauczycielkami języka polskiego p. A. Kędzior i p. M. Graczak do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na przedstawienie pt. „Pinokio”.

    

 

Ślubowanie pierwszaków

26.10.2012r. odbyło się uroczyste ślubowanie kandydatów na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Pierwszacy przed komisją składającą się z wróżek zdawali egzamin z podróży do czterech krain: muzyki, pracy, miłości i mądrości. Dzielnie i pomyślnie, z akceptacją wszystkich zgromadzonych zaprezentowały swoje umiejętności. Wreszcie nastąpił kulminacyjny moment – ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Przejęte, ale zarazem dumne dzieciaki obiecały z całych sił dotrzymać słowa złożonemu przyrzeczeniu. Pan Wójt i pani Dyrektor dokonali uroczystego pasowania przejętych powagą chwili pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Wielką radość i zadowolenie wywołało wręczenie prezentów przez pana Wójta i przedstawicieli wszystkich klas. Uroczystość ślubowania zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, którzy obiecali dołożyć wszelkich starań aby ich pociechy godnie reprezentowały dobre imię naszej szkoły. Wierzymy, że słowa przysięgi głęboko zapadły w serca nowo przyjętych uczniów, a starszym przypomniały wzorce postępowania i zachowania.

                  

 

Rocznica odzyskania niepodległości

08.11.2012r. odbyła się akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowana przez nauczyciela historii panią Małgorzatę Pacholec. Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy Va.

      

 

Występ solistek z zespołu „Małe Wolanecki” w przedszkolu w Morawicy

08.11.2012r. dwie solistki z zespołu „Małe Wolanecki” wystąpiły w Morawicy u przedszkolaków z okazji „Dnia Niepodległości”.

 

„Poznaj swój region – świętokrzyskie na rzecz edukacji”

Mamy przyjemność poinformować, że grupa uczniów z klasy VIb w składzie: Wiktoria Kubicka, Katarzyna Wolińska, Bartosz Gawior, Bartłomiej Graczak, przygotowanych przez panią M. Graczak zakwalifikowała się do II etapu konkursu: „Poznaj swój region – świętokrzyskie na rzecz edukacji” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu promującego zabytki naszego województwa. Film ten można obejrzeć na YOUTUBE pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=ZC-_9KMh2Ko. Nasza radość jest tym większa, że tylko pięć filmów dostało się do finału. Teraz przed naszymi uczniami wiele pracy, bowiem w II etapie będą musieli wykazać się wiedzą na temat przyrody, historii, literatów z naszego regionu.

Finał odbędzie się 22.XI w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Trzymamy kciuki!

 

Olimpiada wiedzy MATEMATYKA-OXFORD PLUS 2012

9.11.2012r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w 18 EDYCJI konkursu matematycznego OLIMPIADA WIEDZY MATEMATYKA-OXFORD PLUS 2012 w trzech kategoriach: PODSTAWOWA 4, PODSTAWOWA 5, PODSTAWOWA 6.

Czekamy na wyniki!

 

   

 

Pasowanie na Przedszkolaka

19.11.2012r. w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Była to wyjątkowa chwila, gdyż swą obecnością zaszczycił nas sam Pan Wójt Marian Buras. Tego dnia zarówno rodzicom jak i samym przedszkolakom towarzyszyły ogromne emocje. Mimo to maluchy podbiły serca przybyłych gości pięknym śpiewem oraz niebywałym ruchem scenicznym.  Nie trudno było dostrzec jak wielki talent muzyczno – taneczny tkwi w tych rozradowanych istotkach. Dzieci z ogromnym zapałem śpiewały także w języku angielskim, recytowały wiersze, a nawet zatańczyły „Zorbę”. Mimo, iż był to ich pierwszy występ w tym roku szkolnym, dzieci zachwyciły swą postawą, niezwykłą otwartością i chęcią dzielenia się swoimi umiejętnościami. Po występie przedszkolaków nastąpił decydujący moment, w którym to Pani Dyrektor Irena Bisaga wraz z Wójtem wręczyła małym artystom pamiątkowe dyplomy.  Zaś rodzice wręczyli upominki. Całą uroczystość uwieńczył bajeczny tort ze świecami i poczęstunek dla wszystkich zebranych gości oraz pamiątkowe zdjęcie. Wciąż brzmią w uszach słowa przedszkolaków „bo nasze przedszkole to jedna rodzinka” . Warto podkreślić, że atmosfera panująca w tym dniu była niezwykle rodzinna i ciepła. Niewątpliwie, ten dzień pozostanie na długo w sercach najmłodszych uczniów naszej szkoły.

     

 

Zabawa andrzejkowa

28.11.2012r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy świetnie się bawili.

     

 

Spektakl „Bezpiecznie na drodze”

29.11.2012r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „Bezpiecznie na drodze”, była to andrzejkowa niespodzianka od rodziców.

 

 

Spotkanie z panem Przemysławem Sieradzanem

30.11.2012r. klasy IVa, IVb, Va uczestniczyły w spotkaniu z panem Przemysławem Sieradzanem członkiem Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego, miłośnikiem gór i wspinaczki. Nasz gość opowiedział o wspinaczce skałkowej, lodowej, zaprezentował sprzęt wspinaczkowy i zdjęcia ze swoich wypraw. Było to spotkanie z cyklu „Żyć z pasją”.

  

 

Święty Mikołaj

06.12.2012r. zawitał do naszej szkoły niezwykły gość – Święty Mikołaj.

 

Dzień Górnika

 

Z okazji Dnia Górnika nasz oddział przedszkolny odwiedził w grudniu niecodzienny gość. Pan Bukowski opowiedział dzieciom o swojej pracy, maluchy były zachwycone strojem górnika, każdy obowiązkowo przymierzył czapkę.

 

 

Wycieczka do kina Helios w Kielcach

 

W dniu 04.12.2012r. uczniowie klas IV-VI z okazji Mikołajek wybrały się Kina Helios w Kielcach. Klasy IVa, Va, Vb na film „Hotel Transylwania” oraz klasy IVb, VIa VIb na film  „Asterix i Obelix”.

 

Spotkanie wigilijne

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa III z wychowawczynią panią Agnieszką Kędzior przygotowała dla rodziców trzecioklasistów spotkanie wigilijne, którego wzruszającą częścią były jasełka.

 

 

 

Spotkanie opłatkowe

 

20.12.2012r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie opłatkowe z udziałem wójta pana M. Burasa, dyrektora J. Węgrzyna, księdza proboszcza z Obic, emerytowanej nauczycielki naszej szkoły pani Zuzanny Cieślikiewicz oraz rodziców. O wyjątkową oprawę zadbała pani katechetka Jolanta Ślusarczyk, montaż słowno-muzyczny z udziałem uczniów na długo pozostanie w naszej pamięci. Pięknie zaprezentowały się na scenie również przedszkolaki.

 

    

 

Konkurs szkolny plastyczno–profilaktyczny pod hasłem „palenie szkodzi zdrowiu, bo...” Dla klas I-VI

 

W grudniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-profilaktyczny „Palenie szkodzi, bo...” w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-III oraz dla klas IV-VI. W konkursie przyznano następujące lokaty:

Kategoria klasy I-III   -   I miejsce: Sylwia Mącznik – kl. III

                                       II miejsce: Małgorzata Konopka – kl. I

                                       III miejsce: Zuzanna Frączkiewicz – kl. I

                                                          Wiktoria Kos – kl. I

Kategoria klasy IV-VI-   I miejsce: Natalia Głodowicz – kl. IVb

                                        II miejsce: Sandra Strzelec – kl. VIa

                                       III miejsce: Dominika Garbus – kl. IVb

                                       Wyróżnienia: Damian Wesołowski – kl. IVa

                                                             Magdalena Szczerba – kl. Va

 

 

 

I mikołajkowy maraton matematyczny dla klas IV-VI

 

W grudniu uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w konkursie - I Mikołajkowy Maraton Matematyczny. W maratonie matematycznym wystartowało 22 uczniów. Konkurs został rozstrzygnięty w III kategoriach:

Klasy IV:  I miejsce: Marta Domagała

                 II miejsce: Tomasz Graczak

                 III miejsce: Dominika Sołtys

Wyróżnienia: Natalia Wacek

                       Karolina Klimczak

Klasy V:   I miejsce: Monika Szewczyk

                 II miejsce: Magdalena Szczerba

                 III miejsce: Karolina Bryła

Klasy VI:  I miejsce: Bartłomiej Graczak

                   II miejsce: Klaudia Dudała

                   III miejsce: Bartosz Gawior

Wyróżnienia: Michał Zawadzki

                      Sandra Strzelec

                      Radosław Ryk

 

 

Olimpiada Wiedzy Matematyka–Oxford. Plus – 18 edycja

 

W dniu 9 listopada 2012r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w organizowanym przez OXFORD Educational Świat bez granic 18 edycji konkursu matematycznego TEST MATEMATYKA PLUS.  W styczniu 2013r. otrzymaliśmy wyniki testów. Laureatem II stopnia w kategorii – Podstawowa 6 został: Bartłomiej Graczak – kl. VIb

 

 

Konkurs plastyczny „Boże Narodzenie – kolęda w kolorach”

 

Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie klas 0-VI uczestniczyli w etapie szkolnym konkursu plastycznego „Boże Narodzenie – kolęda w kolorach”  organizowanego  przez Fundację „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego” (dla klas I-VI)

W etapie szkolnym przyznano nagrody w następujących kategoriach:

kategoria -klasa „0” :    I  miejsce: Aleksandra Śnioch

                                     II miejsce: Agata Wojciechowska

                                     III miejsce: Natalia Brzozowska

 kategoria klasa I-III:    I miejsce Justyna Wojciechowska – kl. III

                                     II miejsce Natalia Baran – kl. III

                                     III miejsce Martyna Dziewięcka – kl. III

                                     Wyróżnienie:

                                                       Aleksandra Baran – kl. II

                                                       Oliwia Dutkiewicz – kl. II

kategoria klasa IV-VI: I miejsce:  Magdalena Szczerba – kl. Va

                                    II miejsce: Agata Pietrzyk – kl. Va

                                    III miejsce: Marta Domagała – kl. IVb

Prace uczniów z miejsc I- III w kategoriach I-III i IV-VI zostały przekazane do etapu ogólnopolskiego konkursu.

 

 

Straż Gminna w szkole

 

11.01.2013r. O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo wie każdy uczeń. Jednak ferie to czas, kiedy beztrosko bawimy się na dworze, dlatego przedstawiciele Straży Gminnej odwiedzili naszą szkołę, by w ciekawy sposób przekazać swoją wiedzę na temat właściwych, bezpiecznych zachowań. Dzieci świetnie się bawiły, zwłaszcza, że goście podarowali im odblaski, książeczki, maskotki.

 

 

 

Zabawa choinkowa

 

17.01.2013r. w naszej szkole miała miejsce zabawa choinkowa. O oprawę muzyczną zadbał didżej, nastroje dopisywały, zabawa była szampańska.

 

  

 

Ferie

 

Po całym semestrze ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. FERIE!!! Kto od błogiego lenistwa woli aktywny wypoczynek, mógł skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty naszej szkoły. Działo się wiele: był turniej gier planszowych, zabawy na śniegu, sanki, tańce, mecze piłki nożnej, zajęcia karate, malowanie pejzaży zimowych mąką, szaleństwa w bawialni.

 

        

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Z okazji święta naszych kochanych seniorów klasa „0” pięknie zatańczyła krakowiaka oraz pokazała inscenizację „Czerwonego kapturka”. Klasa „I” recytowała wiersze. Klasa „II” i „V” przedstawiła baśń „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Klasa „III” zaprezentowała „Księżniczkę na ziarnku grochu”.

Dla babć i dziadków zaśpiewały „Małe Wolanecki” oraz pierwszy raz zatańczył zespół taneczny pod kierunkiem p. B. Majchrzyk.

 

             

 

KONKURS WOJEWÓDZKI „SERFUJĘ. SZANUJĘ. Prawa i obowiązki użytkowników Internetu”

 

Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wojewódzkim konkursie organizowanym w ramach II Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu przez SODMiDN w Kielcach oraz przez WSEiP w Kielcach pt. „SERFUJĘ. SZANUJĘ. Prawa i obowiązki użytkowników Internetu”. W etapie szkolnym klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce:  Sandra Strzelec – kl. VIa

II miejsce: Tomasz Graczak – kl. IVb

III miejsce: Bartłomiej Graczak – kl. VIb

Wyróżnienia: Klaudia Kowalska – kl. IVa

                      Dominika Sołtys – kl. IVa

                      Gabriela Piśko – kl. VIa

Prace z miejsc I-III zostały przekazane do etapu wojewódzkiego konkursu.

Praca uczennicy Sandry Strzelec z kl. VIa zdobyła w etapie wojewódzkim WYRÓŻNIENIE.

 

    

 

Dni Bezpiecznego Internetu

02.2013r. w naszej szkole odbywały się  Dni Bezpiecznego Internetu zorganizowane przez nauczycieli zajęć komputerowych i informatyki P. W. Domagałę i P. W. Terecha. W miesiącu lutym w ramach zajęć komputerowych i informatyki w klasach I-VI zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla dzieci na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz praw i obowiązków użytkowników Internetu. Uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne na temat „Serfuję po Internecie- znam moje prawa i obowiązki”. Klasy IV-V wzięły udział w konkursie na pracę graficzną w programie Paint na temat: „Serfuję po Internecie – stosuję netykietę”. Klasy VI uczestniczyły w konkursie na prezentację wykonaną w programie Power Point pod hasłem „Serfuję. Szanuję”. Uczniowie klasy III uczestniczyli ponadto w konkursie „Rymowanki o bezpieczeństwie w Internecie” a klasy IV-te w Konkursie literackim „Wiersze o netykiecie w Internecie”. Została również przygotowana gazetka ścienna. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli również w wojewódzkim konkursie organizowanym w ramach II Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu przez SODMiDN w Kielcach oraz przez WSEiP w Kielcach pt. „SERFUJĘ. SZANUJĘ. Prawa i obowiązki użytkowników Internetu” oraz w dniu 05.02.2013r. w wojewódzkich obchodach tego dnia. Podsumowaniem Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole był apel, na którym ogłoszono wyniki konkursów.

Wyniki przeprowadzonych konkursów:

Konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Serfuję po Internecie – znam moje prawa i obowiązki”:

I miejsce:  Lilianna Piłat – kl. III

II miejsce: Magdalena Szewczyk – kl. I

III miejsce: Sylwia Mącznik – kl. III

Wyróżnienia: Wiktor Wojda – kl. III

                       Aleksandra Kołek – kl. III

                       

                       Oliwia Dudkiewicz – kl. II

 

Konkurs na pracę graficzną w programie Paint dla klas IV-V „Serfuję po Internecie – stosuję netykietę”.

I miejsce:  Weronika Kaczor – kl. Vb

II miejsce: Aleksandra Smolarczyk – kl. IVb

III miejsce: Arleta Kaczor – kl. Vb  

Wyróżnienia: Katarzyna Polewczak – kl. IVa

                       Natalia Wacek – kl. IVa

                      Adam Kubicki – kl. IVa

Konkurs na prezentację w programie Power Point dla klas VI „Serfuję. Szanuję”:

I miejsce:  Sandra Strzelec – kl. VIa

II miejsce: Dominika Kasperek – kl. VIa

III miejsce: Mikołaj Majos – kl. VIa

Wyróżnienia: Wiktoria Brożek i Gabriela Piśko – kl. VIa

Konkurs dla klasy III  „Rymowanki o bezpieczeństwie w Internecie”:

I miejsce:  Lilianna Piłat  i Aleksandra Kołek

II miejsce: Igor Jaworski i Igor Kaczor

III miejsce: Sylwia Mącznik i Martyna Dziewięcka

Wyróżnienia: Natalia Baran

Konkurs literacki dla klas IV „Wiersze o netykiecie w Internecie”.

I miejsce:  Marta Domagała i Małgorzata Dziewięcka – kl. IVb

II miejsce: Aleksandra Smolarczyk i Laura Święcicka – kl. IVb

III miejsce: Katarzyna Polewczak i Dominika Sołtys – kl. IVa

Wyróżnienia:  Tomasz Graczak i Andrzej Kubicki – kl. IVb

 

        

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkom”

02.2013r. Uczniowie klas I-VI wzięli udział w konkursie plastycznym i wykonali prace o tematyce związanej z bezpieczeństwem w środowisku wiejskim. W etapie szkolnym – 20 uczniów. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: dla klas I-III i IV-VI. Wyniki etapu szkolnego konkursu :

Kategoria I-III:                                                                                                                                              

I miejsce : Lilianna Piłat – kl. III

II miejsce: Justyna Wojciechowska – kl. III

III miejsce: Oliwia Dudek – kl. III

                      Adrian Kędzior – kl. III

Kategoria IV-VI:                                                                                                                                         

I miejsce: Bartosz Nowak – kl. IVa

II miejsce: Sandra Strzelec – kl. VIa

III miejsce: Weronika Kojac – kl. VIa

Wyróżnienia: Czekaj Gabriela – kl. IVa

                        Kowalska Klaudia – kl. IVa

                        Kozłowski Jakub – kl. IVa

Zwycięskie prace (prace, które zajęły I miejsce) zostały przekazane do Urzędu Gminy w Morawicy – etapu gminnego konkursu.

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”

 

W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie klas I-VI. Komisja szkolna przyznała miejsca w dwóch kategoriach:

Klasy III-VI

I miejsce:  Gabriela Piśko – kl. VIa

II miejsce: Tomasz Graczak – kl. IVa

III miejsce: Gabriela Czekaj – kl. IVa          

Wyróżnienia: Marta Domagała – kl. IVb

                      Natalia Barucha – kl. IVb

                      Katarzyna Adamiec – kl. IVb

                       Jakub Thomas – kl. IVb

Prace w kategorii  klas III-VI zostały przekazane do gminnego etapu konkursu.

 

Tydzień Kultury Języka Polskiego

 

Jak co roku nasza szkoła brała udział w obchodach Tygodnia Kultury Języka Polskiego. W poniedziałek – 4 marca klasy IV–VI wzięły udział w konkursie – frazeologiczne zwierzęta. Najlepsze prace zaprezentowały klasy IVb, Va, wyróżnienie otrzymała klasa IVa. We wtorek klasy VI wybrały się na warsztaty w Muzeum Zabawek w Kielcach. Klasa VIa uczestniczyła w zajęciach „O zachowaniu się przy stole”, natomiast klasa VIb tworzyła wiersz zgodnie z założeniami dadaizmu.

 

   

 

Zespół „Małe Wolanecki” w Galerii BWA

 

4 marca zespół „Małe Wolanecki” wystąpił w Galerii – Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach podczas wernisażu wystawy malarstwa Juliana Bartosika.

 

 

 

Rok 2013 – Rokiem Juliana Tuwima

 

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, dlatego w środę 6 marca odbył się konkurs recytatorski poezji Tuwima. I miejsce zajął Kacper Dziewięcki, II – Gabriela Czekaj, a III Kaja Korban. Czwartek poświęcony był wielkanocnym tradycjom ludowym naszego regionu, uczniowie pracowali w oparciu o wiersz „Wielganoc” Tomasza Gajdy – twórcy ludowego z Dębskiej Woli.

 

Dzień Kobiet

 

8 marca to święto wszystkich kobiet, małych i dużych, dlatego panowie z naszej szkoły przygotowali nam miła niespodziankę – uroczysta akademię. Były piosenki, wiersze, życzenia i kwiaty. Wszystkim panom serdecznie dziękujemy.

 

          

 

Spotkanie z aktorem kieleckiego teatru – panem Dawidem Żłobińskim

 

8 marca wybraliśmy się do kina Moskwa w Kielcach, by wziąć udział w spotkaniu z aktorem kieleckiego teatru – panem Dawidem Żłobińskim. Następnie odbył się konkurs recytatorski – wyróżnienie otrzymała Marta Domagała z klasy IVb. Następnie uczniowie obejrzeli film „Merida waleczna”. Na podsumowanie święta naszego języka klasa Vb przygotowała przedstawienie „Dzień na Olimpie”.

 

   

 

Zespół „Małe Wolanecki” w 14 Powiatowych Przeglądach Artystycznych

 

11 marca zespół „Małe Wolanecki” wystąpił w 14 Powiatowych Przeglądach Artystycznych. 14 Powiatowe Przeglądy Artystyczne odbyły się w Sali Widowiskowej WDK w Kielcach. Zespół zajął I miejsce i zakwalifikował się do Przeglądów Wojewódzkich.

 

 

 

Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur Matematyczny 2013”

 

21.03.2013r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2013” w Kategorii Maluch – uczniowie klas IV i w kategorii Beniamin – klasy V i VI.

 

 

Dzień Wiosny w naszej szkole!

 

21.03.2013r. zebraliśmy się na sali gimnastycznej aby uroczyście powitać Wiosnę! Rozpoczęliśmy przedstawieniem o wiośnie  przygotowanym przez Panią Agnieszkę Kędzior i klasę III.

Każda klasa otrzymała karton i przygotowała plakaty na temat:

Przedszkolaki, oddział przedszkolny i klasy I-III: Wiosna w sadzie.

Klasy IV-VI: Wiosna w lesie.

Następnie znów odbyła się zbiórka na sali gimnastycznej. Tu klasy IV–VI  wzięły udział w konkursie „ Zgadywanki o wiośnie”.  Bezkonkurencyjna w tej kategorii była klasa IVb. Kolejne miejsca zajęły klasy VIa, Va, VIb, Vb, IVa.  Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Konkurs „Wiosna w sadzie”

I miejsce: Klasa III

II miejsce: Klasa I i Przedszkole

III miejsce: Klasa II i klasa „0”

Konkurs „Wiosna w lesie”

I miejsce: Klasa Va i klasa VIa

II miejsce: Klasa Vb i klasa VIb

III miejsce: Klasa IVa i klasa IVb

 

              

 

Projekt „Internetowy Teatr  TVP dla szkół”

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Jego celem jest prezentowanie uczniom granych na żywo spektakli teatralnych za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Pozwoli to wzbogacić i urozmaicić szkolne zajęcia, edukować artystycznie uczniów i pobudzać ich do wytworzenia nawyku aktywnego udziału w życiu kulturalnym.

W dniu 21 marca 2013r. o godz. 11:30 uczniowie naszej szkoły z klas 0-VI obejrzeli spektakl pt. „PINOKIO” wystawiony przez Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie. Spektakl oparty na słynnym opowiadaniu Carla Collodiego „Pinokio. Na scenie występowali równocześnie aktorzy i kukiełki. Była to pogodna i pouczająca opowieść o drewnianym pajacyku. Opowiada ona o ponadczasowych wartościach i pragnieniach takich jak potrzeba tworzenia czy stawania się lepszym. A już 19 kwietnia zobaczymy „Dziadka do orzechów”.

 

 

 

XIV Wojewódzkie Przeglądy Artystyczne w Jędrzejowie

 

23.03.2013r. zespół „Małe Wolanecki” wystąpił na XIV Wojewódzkich Przeglądach Artystycznych w Jędrzejowie, gdzie zajął II miejsce.

 

 

 

Odwiedziny strażaków z dwóch jednostek – Ochotniczej Straży Pożarnej z Dębskiej Woli oraz Chałupek

 

11.04.2013r. przedszkolaków naszej szkoły odwiedzili Strażacy z dwóch jednostek – Ochotniczej Straży Pożarnej z Dębskiej Woli oraz Chałupek. Dzieci wysłuchały opowieści zawodowego strażaka – Piotra Polewaczka o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną oraz jakie zadania wykonują strażacy poza gaszeniem pożarów. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Strażacy mieli również trudne zadanie rozstrzygnięcia wcześniej przeprowadzonego konkursu plastycznego na najładniejszy wóz strażacki. Po burzliwych naradach wyłonili oni 3 laureatów oraz wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz słodkości. Atrakcji tego dnia nie było końca, gdyż po pogadance w przedszkolu strażacy zaprosili dzieci na plac przedszkolny gdzie czekały na nich dwa wozy strażackie. Dzieci mogły nie tylko oglądać wozy oraz sprzęt pożarniczy, ale również mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy wsiadając do wozu strażackiego oraz przymierzyć hełm. Nieukrywaną radość sprawiła dzieciom możliwość puszczania razem ze strażakiem Piotrem Stradowskim wody z węża strażackiego a także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Strażacy zrobili również pokaz postępowania na wypadek pożaru. Dzieci były zachwycone oglądanym widowiskiem, z zaciekawieniem i skupieniem obserwowały kolejność podejmowanych czynności poprzez strażaków. Kwintesencją spotkania ze strażakami były krótka wycieczka wozem strażackim po najbliższych okolicach ze strażakiem Mirosławem Piłatem.

Wizyta Straży Pożarnej na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci, a to dzięki doskonałemu przygotowaniu strażaków, miłej aparycji i niezwykłej otwartości. Dziękujemy.

 

          

 

Spotkanie z panią Ireną Kiełbus

 

16.04.2013r. uczniowie klas IVa i Va uczestniczyli w spotkaniu z Panią Ireną Kiełbus – mieszkanką  Dębskiej Woli, która przybliżała klasom czasy wojenne i powojenne oraz postać patrona naszej szkoły, którego była uczennicą. Pokazała uczniom również wykonane przez siebie wycinane papierowe serwetki, ręcznie szyte fartuszki ... .

 

          

 

Przedstawienie „Baśnie polskie”

 

17.04.2013r. uczniowie klas 0-III wybrali się do WDK w Kielcach na przedstawienie „Baśnie polskie”. Widowisko bardzo przypadło naszym milusińskim do gustu.

Niecodzienna lekcja regionalizmu…

 

17.04.2013r. klasy Va, Vb, VIa uczestniczyły w niecodziennej lekcji regionalizmu, uczniowie podążyli szlakiem najstarszych miejsc w Kielcach. Legenda o powstaniu Kielc opowiedziana pod kościołem św. Wojciecha nadała jej nowy, ciekawy wymiar. Dzieci zapoznały się z historią kieleckiego rynku, podziwiały pomnik Kiełka i ptaki w parku miejskim. Pamiętając o tym, że kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej uczniowie obejrzeli wystawę na temat ofiar zbrodni katyńskiej. Ostatnim punktem wyjazdu było przedstawienie  „Legendy polskie”.

 

     

 

Spotkanie z leśniczym panem Pawłem Kosina

 

18.04.2013r. przedszkolaki oraz „zerówka” gościli wspólnie  – leśniczego, pana Pawła Kosina z Nadleśnictwa Daleszyce. Celem spotkania było zapoznanie z pracą leśnika i środowiskiem leśnym. Podczas tego spotkania leśniczy przedstawił wiele ciekawych faktów z życia zwierząt, a przede wszystkim zapoznał dzieci ze wszystkimi zwierzętami zamieszkującymi nasze lasy za pomocą tablicy interaktywnej. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Niezwykłą znajomością leśnych mieszkańców wykazał się Dawidek Chodakowski. Miłą niespodzianką okazała się również wizyta jeszcze jednego, nietypowego gościa, mieszkańca lasu – Rysia. Ta niezwykła lekcja przyrody na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały balony, a panu leśniczemu wręczyły Podziękowania. Bardzo serdecznie dziękujemy.

 

     

 

Projekt „Internetowy Teatr  TVP dla szkół”

 

19.04.2013r. o godz. 11.00 uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI obejrzeli spektakl pt. „Dziadek do orzechów” wystawiony przez Kielecki Teatr Tańca. „Dziadek do orzechów” to nowoczesna interpretacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych tytułów baletowych na świecie sprzed 120 lat, rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego.

 

     

 

Wyniki  olimpiady wiedzy Archimedes. Plus – Język angielski. Plus

 

19.04.2013r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie  organizowanym przez Amermedia Sp. z o.o. OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS – JĘZYK ANGIELSKI. PLUS.

O to wyniki konkursu:

Laureat II stopnia- Jakub Thomas kl. IVb

Laureat III stopnia – Marta Domagała kl. IVb

Laureat III stopnia – Paweł Koźbiał kl. IVa

Laureat IV stopnia – Małgorzata Dziewięcka kl. IVb

Laureat V stopnia – Bartłomiej Graczak kl. VIb

 

 

Wojewódzka Dziecięca Estrada Folkloru

 

21.04.2013r. zespół „Małe Wolanecki” zajął II miejsce w Dziecięcej Estradzie Folkloru.

 

 

 

Spotkanie z panią Teresą Szulińską

 

24.04.2013r. zgodnie z program wychowawczym naszej szkoły – stałe przybliżanie uczniom postaci patrona szkoły J. Szelesta i okresów jego działalności – odbyło się spotkanie klas szóstych z panią Teresą Szulińską, która przybliżyła uczniom czasy wojny. Uczniowie poznali grozę tamtych lat, kiedy to patron szkoły prowadził tajne nauczanie i stworzył ruch oporu.

 

    

 

Dzień Ziemi

 

25.04.2013r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, klasy IVb, Vb pod kierunkiem swoich wychowawczyń przegotowały z tej okazji akademię.

 

Konkurs recytatorski „Wiersze dla dzieci”

 

26.04.2013r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w konkursie recytatorskim „Wiersze dla dzieci”, który odbył się w ZS w Obicach.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kl. 0 – Aleksandra Śnioch

Kl. I – Jakub Motyka – II miejsce w kategorii kl. 0-I

Kl. II – Daniel Drozdowski – wyróżnienie

Kl. III – Matylda Siudak – II miejsce w kategorii klas II-III oraz wyróżnienie za pomysłowy strój.

 

     

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko-Graficzny Poezji Juliana Tuwima – „Magia poezji Juliana Tuwima”

 

kwiecień/maj 2013r. – uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w części recytatorskiej i graficznej   Międzyszkolnego Konkursu „Magia poezji Juliana Tuwima” organizowanego przez ZSO nr 11 w Kielcach. W ramach części graficznej  konkursu uczniowie  przygotowali  w programie graficznym MS Paint ilustracje do wybranego wiersza Juliana Tuwima.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym.

Wyniki etapu szkolnego:

I miejsce:  Gabriela Piśko – kl. VIa

II miejsce: Gabriela Czekaj – kl. IVa

                        Antonina Szfranek – kl. Vb

III miejsce: Natalia Wacek – kl. IVa

    Wyróżnienia: 

Arleta Kaczor – kl. Vb

Marta Domagała – kl. IVb

Sandra Strzelec – kl. VIa

Prace zostały przekazane na etap międzyszkolny konkursu.

Uczniowie brali udział również w części recytatorskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Czekaj – kl. IVa

Marta Domagała – kl. IVb

Kacper Dziewięcki – kl. Vb

 

     

 

Gminny konkurs ekologiczny „BĄDŹ EKO – BĄDŹ TRENDY!”

 

07.05.2013r. w GOK w Morawicy odbył się pokaz mody ekologicznej „BĄDŹ EKO-BĄDŹ TRENDY!”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IVa – Natalia Wacek i Gabriela Czekaj. Dziewczynki wykonały strój ekologiczny z prasy codziennej, folii i szczątków materiałów. Była to niebieska balowa sukienka z żółtymi kwiatkami, futro i czapka wykonane z gazet. Uczennice otrzymały w konkursie WYRÓŻNIENIE.

 

    

 

Spotkanie z panią Cecylią Korban

 

08.05.2013r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z panią Cecylią Korban – poetką ludową z Nidy. Podczas spotkania pani Cecylia podzieliła się wspomnieniami z okresu II wojny światowej. Zespół „Małe Wolanecki” zaprezentował wybrane pieśni i wiersze jej autorstwa. Spotkanie uatrakcyjniły solowe występy szanownego gościa.

 

                   

 

Konstytucja 3 Maja

 

09.05.2013r. odbyła się akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Pacholec przedstawili uczniowie klasy Va.

 

   

 

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS – MATEMATYKA. PLUS 19 EDYCJA

 

10.05.2013r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w organizowanym przez Amermedia Sp. z o.o. 19 edycji konkursu matematycznego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS – MATEMATYKA. PLUS. W kategoriach: Podstawowa 4, Podstawowa 5, Podstawowa 6. Czekamy na wyniki!

 

  

 

Wyniki olimpiady wiedzy Archimedes. Plus – Matematyka. Plus 19 edycja

 

10.05.2013r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w organizowanym przez Amermedia Sp. z o.o. 19 edycji konkursu matematycznego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS - MATEMATYKA.PLUS. W kategoriach : Podstawowa 4, Podstawowa 5, Podstawowa 6.  Otrzymaliśmy wyniki.

Mamy dwóch laureatów kategorii podstawowa 6:

Laureat II stopnia- Bartosz Gawior – kl. VIb

Laureat III stopnia – Bartłomiej Graczak- kl. VIb

 

 

Wyjście pod dom Jakuba Szelesta

 

17.05.2013r. w ramach przybliżania postaci patrona szkoły Jakuba Szelesta uczniowie klasy IVa przeszli pod dom patrona, w którym podczas II wojny światowej było prowadzone tajne nauczanie.

 

   

 

Dzień Matki i Ojca

 

Jak co roku wyjątkowo uroczyście świętowaliśmy Dzień Matki i Ojca. Uczniowie zaprezentowali licznie zgromadzonym rodzicom wiersze i piosenki oraz klasa III przedstawienie „Kot w butach”. Po uroczystości na rodziców czekała niespodzianka – słodki poczęstunek.

 

 

Konkurs  profilaktyczno-plastyczny „Poślizg z alkoholem”

 

maj 2013r. uczniowie klas I-VI uczestniczyli w konkursie plastycznym o tematyce profilaktycznej  związanej z zagrożeniami płynącymi ze spożywania alkoholu.

Wyniki etapu szkolnego konkursu:

I miejsce: Magdalena Szczerba – kl. Va

II miejsce: Magdalena Szewczyk  – kl. I

III miejsce: Karolina Bryła – kl. Va

                   Karolina Moskwa – kl. I

Wyróżnienia: Małgorzata Konopka – kl. I

                      Zuzanna Frączkiewicz – kl. I

                      Jakub Mrozicki – kl. I

Gratuluję i zapraszam do kolejnych konkursów!

 

„Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkołach”

 

Z przyjemnością informujemy, że projekt opracowany przez p. M. Graczak pod tytułem „Historia zapisana w glinie” został zakwalifikowany do programu “Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkołach” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nabór do programu przeprowadzony został w formie ogólnopolskiego  konkursu. Spośród nadesłanych projektów wybrano 13 najlepszych, w tym nasz projekt.

Zadaniem uczniów będzie przygotowanie projektu artystycznego za pomocą środków filmowych, uczniowie klasy Vb wezmą udział w trzydniowych warsztatach z artystami, specjalistami z różnych dziedzin sztuki. Prace nad projektem będą trwały od września do marca 2013/2014.

 

Dzień Patrona Szkoły

 

05.06.2013r. obchodziliśmy 9-tą rocznicę nadania imienia naszej szkole. Wystąpił szkolny zespół folklorystyczny, a Pani dyrektor przybliżyła postać Jakuba Szelesta. Na koniec konkurs wiedzy o naszym patronie, którego zwycięzcami zostali chłopcy.

 

         

 

Gość – pani Teresa Obarzanek

 

07.06.2013r. gościliśmy wywodzącą się z Dębskiej Woli panią Teresę Obarzanek – emerytowaną nauczycielkę, założycielkę zespołu Brzezina, córkę Tomasza Gajdy – poety, regionalisty, współpracownika naszego patrona J. Szelesta, członka AK oraz Feliksy Gajdy – śpiewaczki ludowej, której utwory wykonuje m.in. nasz szkolny zespół folklorystyczny. Pani Obarzanek zaprezentowała uczniom klas Va i Vb rodzinne fotografie, wycinaki autorstwa jej ojca. Miłym akcentem było wykonanie przez naszego gościa piosenek Feliksy Gajdy.

 

 

 

Ratownicy medyczni PCK w naszej szkole

 

11.06.2013r. naszą szkołę odwiedzili ratownicy medyczni PCK. Omówili oni zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia całej procedury ratowniczej na fantomie.

 

      

 

Spotkanie z panią Józefą Ślusarczyk

 

11.06.2013r. klasy IVb i Vb uczestniczyły w spotkaniu z mieszkanką Łukowej panią Józefą Ślusarczyk, która opowiadała o czasach II wojny światowej i działalności naszego patrona Jakuba Szelesta.

 

Wycieczka do Krakowa

 

12.06.2013r. klasy IVa, Va, Vb zwiedzały Kraków i poznawały jego historię. Dzieci rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania Wawelu – Skarbca i Zbrojowni, a następnie Katedry z Grobami Królów i Dzwonem Zygmunta. Przeszli przez Smoczą Jamę i Drogą Królewską dotarli do Rynku i Sukiennic oraz Bazyliki Mariackiej z ołtarzem Witta Stwosza. Po krótkim odpoczynku wyruszyli do ZOO, gdzie podziwiali egzotyczne zwierzęta.

 

              

 

Konkurs „Na najładniej uporządkowaną klasę”

 

Konkurs organizowany przez Samorząd Szkolny kolejny rok – trwał przez cały rok szkolny 2012/2013.

Wyróżniono dwie klasy:

w kategorii klas I- III- wyróżniono klasę III

w kategorii klas IV-VI- wyróżniono klasę Va.

 

 

Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego „KANGUR Matematyczny 2013”

 

21marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie „KANGUR matematyczny 2013”. Otrzymaliśmy już wyniki. Jeden z uczniów Kacper Dziewięcki z kl. Vb otrzymał w konkursie WYRÓŻNIENIE. Gratulacje!

 

 

Wycieczka do  Kopalni Soli w Wieliczce

 

17.06.2013r. uczniowie klas III, IVb, VIa i VIb zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest bezcennym zabytkiem kultury materialnej. W trakcie wędrówki chodnikami kopalni poznawano jej historię.

 

 

Wycieczka do Bałtowa

 

19.06.2013r. klasy 0-II i przedszkole spędzali w Bałtowie. Czas ten wypełniony był wieloma atrakcjami: Oceanarium prehistoryczne, kino 5D, Park Jurajski i park rozrywki.

 

 

Dzień Dziecka i Sportu!

 

Wreszcie dopisała pogoda i 20.06.2013r. świętowaliśmy Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Rozpoczęliśmy od apelu i podsumowania konkursów szkolnych. Uczniowie rozegrali mecze piłki ręcznej i nożnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się (bezpłatne!) dmuchane zjeżdżalnie, zamek i trampolina. Dzięki sponsorowi – Masarni Woźniak  z Brzezin – wszyscy smakowali pyszną kiełbaskę, którą na grillach przygotowywała rada rodziców. Dzień zakończyła dyskoteka. Dzieci bawiły się świetnie.

 

 

Bezpieczne wakacje – pierwsza pomoc przedmedyczna

24.06.2013r. Już wkrótce wakacje, w trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie wypoczynku letniego, Panie W. Domagała i M. Graczak przeprowadziły 24.VI.13 w klasach IV–VI szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Prócz treści teoretycznych znaczną część zajęć stanowiły ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem fantoma.

Spotkanie z Panem Tadeuszem Ślusarczykiem

25.06.2013r. uczniowie klas IV–VI uczestniczyli w spotkaniu z byłym uczniem naszego patrona J. Szelesta – panem T. Ślusarczykiem. Nasz gość przybliżył uczniom postać patrona szkoły, a także opowiedział o swoich wojennych doświadczeniach.

Zakończenie roku szkolnego

28 czerwca 2013r. o godz. 9:00 Mszą Św. w Kościele w Dębskiej Woli rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole.