Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2011r. o godz. 900 mszą św. w kościele w Dębskiej Woli rozpoczęła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2011/2012 w naszej szkole.

IX Zlot „Tożsamość i Pamięć” Kliszów 2011

10.09.2011r. zespół folklorystyczny „Małe Wolanecki” po raz kolejny uświetnił swoim programem artystycznym IX Zlot „Tożsamość i Pamięć” Kliszów 2011, gdzie otrzymaliśmy kolejny puchar.

Zespół „Małe Wolanecki” od 2000r. przygotowuje i prowadzi nauczycielka Maria Kotarba.

  

Spotkanie z kombatantami z gminy Morawica

11.09.2011r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z kombatantami z gminy Morawica. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Dębskiej Woli. Spotkanie uświetniły występy zespołu „Małe Wolanecki” oraz zespołu folklorystycznego „Wolanecki”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Morawica Marian Buras oraz radny Piotr Dudek. Spotkanie zakończył uroczysty apel poległych.

      

Wycieczka do Oblęgorka

29.09.2011r. odbyła się wycieczka do Oblęgorka zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Zbrza.

              

Dzień Nauczyciela

13.10.2011r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię uświetniły występy uczniów, popisy wokalne zespołu „Małe Wolanecki”.

                  

Zapalenie zniczy na grobie patrona naszej szkoły

25.10.2011r. uczniowie naszej szkoły zapalili znicze i postawili kwiaty na grobie patrona naszej szkoły Jakuba Szelesta. Grób znajduje się na cmentarzu przy kościele w Brzezinach.

   

Ślubowanie klasy I

26.10.2011r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. W obecności całej społeczności szkolnej uroczystego pasowania dokonał Pan Wójt Gminy Morawica Marian Buras wraz z Panią Dyrektor Ireną Bisagą.

          

Święto Odzyskania Niepodległości

11.11.2011r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Uczniowie słowami wierszy i pieśniami patriotycznymi uczcili pamięć bohaterów.

   

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą relację z wycieczki do Oblęgorka oraz konkursu wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

11.11.2011r. został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą relację z wycieczki do Oblęgorka, która odbyła się 29.09.2011r. zorganizowaną przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Zbrza, w ramach projektu „Podróże z treścią”.

Oto laureaci:

I miejsce: klasa – Vb: Szarejko A., Dudała K., Graczak B., Mikuliński P.; klasa – Va: Kasperek D

II miejsce: klasa – VIa: Nowak E., Wacek P., Drozdowska M.

Laureaci konkursu wiedzy o Henryku Sienkiewiczu:

klasa Vb – Młodawski P., Graczak B.

klasa VIa – Pietrzyk P., Wacek P.

W obu konkursach wzięło udział 48 uczestników.

   

Zabawa andrzejkowa

23.11.2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich klas. Samorząd uczniowski przygotował dekorację i kącik wróżb. Przygotowane wróżby cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników zabawy.

      

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie

27.11.2011r. zespół „Małe Wolanecki” wystąpił w XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie w Przedborzu, gdzie zajął II miejsce w kraju. Prowadząca zespół Maria Kotarba serdecznie dziękuje Mamie, tj. Anecie Kaczor za pomoc podczas podróży i przy odwozie dzieci do domu.

  

Wyjazd do kina Moskwa i Muzeum Geologicznego

08.12.2011r. wychowawczyni Maria Kotarba z klasą Vb zorganizowała wyjazd do kina Moskwa na film p.t. „Św. Mikołaj”, warsztaty z aktorem. Klasa zwiedziła również w tym dniu Muzeum Geologiczne w Kielcach.

     

Boże Narodzenie

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.

 

Wigilia

22.12.2011r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie opłatkowe z udziałem Pani Sekretarz UG w Morawicy Anny Kowalskiej, prezesa Kopalni Wapienia w Morawicy Pana J. Dąbka oraz radnego UG w Morawicy Pana P. Dudka. Po przedstawieniu wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Przedstawienie przygotowała Pani Katechetka J. Ślusarczyk.

                  

Kolejne tablice interaktywne

04.01.2012r. nasza szkoła powiększyła liczbę tablic interaktywnych o kolejne 5 sztuk!!! W skład każdego zestawu wchodzi: tablica interaktywna, rzutnik multimedialny i laptop firmy Dell. Obecnie nasza szkoła może pochwalić się 6 zestawami tablic interaktywnych! SUPER!

 

Dzień Babci i Dziadka

21.01.2012r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przedstawili bogaty repertuar: wiersze, piosenki, tańce oraz przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Po emocjach związanych z występami wnuków najdroższe Babcie i Dziadkowie udali się na słodki poczęstunek.

Dla naszych Babć i Dziadków życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych wnucząt!

                      

Cyrk „SZOK”

07.02.2012r. w naszej szkole gościł Cyrk „SZOK”. W programie Cyrku była: żonglerka, akrobacje, iluzja, wesoły klown, ekwilibrystyka, tresura zwierząt, konkursy z udziałem publiczności. Wszyscy – dzieci i dorośli wspaniale się bawili.

                

Zabawa choinkowa

09.02.2012r. odbyła się zabawa choinkowa. Najmłodsze dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów bajek. W rytmach znanych melodii można było wykazać się zdolnościami tanecznymi, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami wokalnymi. Wszyscy wspaniale się bawili…

               

Dni Bezpiecznego Internetu

02.2012r. w naszej szkole odbyły się Dni Bezpiecznego Internetu zorganizowane przez nauczycielki W. Domagałę, B. Zawisłą i U. Zemstę.

            

Dzień Kobiet

8.03.2012r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim Paniom i Koleżankom. Poprzez dedykowane wiersze i piosenki mężczyźni naszej szkoły zaznaczyli ważną rolę kobiet w naszym życiu.

 

Wszystkiego najlepszego!

               

Tydzień Kultury Języka Polskiego

„Odpowiednie dać rzeczy słowo”

C.K. Norwid

W dniach 12-16 marca 2012r. w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego w naszej szkole zostały podjęte następujące działania propagujące piękno polskiej mowy:

12 marca – klasy IV-VI

Konkurs na najciekawszy plakat pod hasłem „Brzydkie słowa idą w las, poprawnej polszczyzny czas”.

Pierwsze miejsce zajęła klasa IV a.

13 marca – klasy IV-VI

„Tacy właśnie jesteśmy” – zespołowa autocharakterystyka klas z wykorzystaniem jak największej liczby frazeologizmów.

Najlepsza okazała się klasa VI b.

14 marca

klasy IV – wyjazd do kina Moskwa, konkurs recytatorski.

W konkursie zwyciężył nasz uczeń Kacper Dziewięcki

z klasy IV b, który recytował wiersz M. Konopnickiej

„Muchy samochwały”.

klasy V – akcja czytelnicza w przedszkolu „Czytamy najmłodszym”.

Przedstawiciele klas V przeczytali maluszkom przygody Reksia.

klasa VI b  przygotowała apel „Wspomnienie o Wisławie Szymborskiej”.

klasy V i VI– konkurs na najciekawsze opowiadanie z użyciem gwary pod hasłem „Znamy swoje korzenie”.

W konkursie zwyciężyła Agata Szewczyk z klasy VI b. Teraz już wszyscy uczniowie wiedzą, co znaczy karofijoł, o którym śpiewają Małe Wolanecki.

Dzień zwieńczyło spotkanie z poetką Bogusławą Skórą w Bibliotece Publicznej w Dębskiej Woli, w którym uczestniczyły klasy Va i VIa.

15 marca – dzień Janusza Korczaka

klasy IV – VI wzięły udział w konkursie wiedzy na temat  życia i twórczości Korczaka. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci klasy VIa: Patrycja Pietrzyk, Emil Nowak i Patryk Wacek.

klasa IV b – konkurs wiedzy o „Królu Maciusiu Pierwszym” J. Korczaka. Zwycięzcy: Kacper Dziewięcki, Łukasz Rożkowicz.

klasa Va przygotowała apel poświęcony pamięci Janusza Korczaka.

16 marca 

Podsumowanie Tygodnia Kultury Języka Polskiego, ogłoszenie wyników konkursów.

klasa Vb przedstawiła inscenizację według własnego scenariusza „Sąd nad Prometeuszem”

klasa VIa zakończyła obchody Tygodnia Kultury Języka Polskiego apelem – „Mowa polska – święte dziedzictwo”

Był to tydzień wytężonej pracy, ale i dobrej zabawy.

          

Święta Wielkanocne

Niech te święta Zmartwychwstania Pańskiego będą pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole, smacznego święconego jajka, niech zawita wiosna nad nami a nad całym światem pokój.

Przedstawienie „Mity greckie”

22.03.2012r. klasa Va i Vb wybrały się do WDK w Kielcach na przestawienie „Mity greckie”. Po spektaklu wybraliśmy się na wiosenny spacer po parku.

     

VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej

23.03.2012r. zespół „Małe Wolanecki” brał udział w VII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej w Kielcach.

 

Konkurs na Palmę Wielkanocną

30.03.2012r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Palmę Wielkanocną i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody świąteczne ufundowane przez Marię Kotarbę i Jolantę Ślusarczyk. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło po pierwszej mszy świętej w kościele parafialnym w Dębskiej Woli w dniu 01.04.2012r. przez ks. Henryka Terpińskiego, który sponsorował nagrody dla najlepszych. W kategorii klas 0-III: I miejsce – Baran Natalia; II miejsce – Życzkowska Milena; III miejsce – Kos Wiktoria. Wyróżnienie otrzymali: Graczak Tomasz, Dziewięcka Marlena, Kucharska Monika, Święcicka Laura i Święcicka Roksana. W kategorii klas IV-VI: I miejsce – Wojsa Sebastian; II miejsce – Korban Kaja; III miejsce – Dudała Klaudia. Wyróżnienie otrzymali: Dudek Magdalena, Pietrzyk Agata, Kucharski Szymon, Kowalska Dominika, Drozdowska Martyna.

 

Spotkanie z Panią Ireną Kiełbus

13.04.2012r. miało miejsce spotkanie z uczennicą Jakuba Szelesta Panią Ireną Kiełbus z Dębskiej Woli, zaproszoną przez Marię Kotarbę i Bożenę Zawisłą. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy Vb i VIb.

   

Wojewódzka Dziecięca Estrada Folkloru 2012

22.04.2012r. zespół „Małe Wolanecki” zajął II miejsce w Wojewódzkiej Dziecięcej Estradzie Folkloru 2012 w Kielcach.

Dzień Ziemi

25.04.2012r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Apel przygotowali uczniowie klasy IVb i VIb pod opieką pani Urszuli Zemsty i pani Bożeny Zawisła.

    

Święto Konstytucji 3 Maja

26.04.2012r. odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IVa pod kierunkiem pani Małgorzaty Pacholec.

    

Konkurs Oxford

11.05.2012r. uczniowie klas III-VI naszej szkoły uczestniczyli w konkursie Olimpiada Wiedzy Matematyka-Oxford Plus.

Konkurs recytatorski „Strofy dla Matki”

15.05.2012r. dla uczniów z klas IV-VI w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Strofy dla Matki”, który przeprowadziły M. Graczak i M. Kotarba. W konkursie wzięło udział 11 osób.

I m-ce: Kaja Korban, II m-ce: Gabriela Frączkiewicz, III m-ce: Klaudia Dudała oraz wyróżnienie otrzymała Dominika Kowalska. W/w uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatorki konkursu.

Dzień Matki i Ojca

25.05.2012r. odbył się w naszej szkole uroczysty Dzień Matki i Ojca. Wszystkie klasy przygotowały część artystyczną, by podziękować rodzicom za trud, wychowanie i miłość. Kochani Rodzice żyjcie nam sto lat!

                

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

29.05.2012r. klasy Va, Vb, VIb oraz część klasy IVb uczestniczyły w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Zwiedziliśmy Górę Trzech Krzyży, rynek w Kazimierzu, klasztor Franciszkanów, a na koniec płynęliśmy statkiem po Wiśle.

        

Dzień Dziecka

01.06.2012r. Dzień Dziecka był obchodzony w naszej szkole bardzo uroczyście. Klasy 0-III uczestniczyły w bajkowym przedstawieniu w WDK w Kielcach. Klasa II wyjechała do Opery Śląskiej na spektakl „Pan Twardowski”. Klasy IV-VI zwiedzały Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz uczestniczyły w festynie.

           

Dzień bez przemocy

05.06.2012r. w naszej szkole odbył się Dzień bez przemocy pod hasłem „Gram fair play, kulturalnie kibicuję”. Z tej okazji odbyły się rozgrywki sportowe, konkurs na najciekawszy strój dla kibica.

             

Gala w Pałacu Prezydenckim

05.06.2012r. byliśmy na gali w Pałacu Prezydenckim. Nasza szkoła zwyciężyła w konkursie grantowym w ramach programu „Szkoła bez przemocy”. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył prezydent B. Komorowski, olimpijczyk T. Majewski, L. Blanik oraz bramkarz reprezentacji Polski W. Szczęsny. Galę uświetnił koncert zespołu Soul City. Spotkanie zakończył uroczysty bankiet. Korzystając z okazji zwiedziliśmy naszą stolicę.

            

Konkurs Oxford

11.06.2012r. rozstrzygnięto konkursy: Oxford z języka polskiego i Oxford z języka angielskiego. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom.

 

Wycieczka do Niepołomic i Wieliczki

13.06.2012r. klasy VIa, VIb, IVa, IVb uczestniczyły w wycieczce do Niepołomic i Wieliczki. W Niepołomicach zwiedzały Zamek Królewski i Muzeum Fonografii. W Wieliczce zwiedzały Kopalnię Soli.

          

Konkurs Oxford

18.06.2012r. ogłosiliśmy wyniki konkursu Olimpiada Wiedzy Matematyka-Oxford Plus. Oto najlepsi: Kacper Dziewięcki (IVb) – laureat II stopnia; Mateusz Siudak (III) – laureat III stopnia; Bartłomiej Graczak (Vb) – laureat III stopnia; Emil Nowak (VIa) – laureat V stopnia. Gratulujemy!

Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca 2012r o godz. 9:00 Mszą Św. w Kościele w Dębskiej Woli rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole.