Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2010r. o godz. 900 mszą św. w kościele w Dębskiej Woli rozpoczęła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2010/2011 w naszej szkole. Następnie pani Dyrektor Irena Bisaga powitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła uczniom sukcesów w nauce.

  

VIII Zlot „Tożsamość i Pamięć”

W dniu 18.09.2010r. zespół szkolny „Małe Wolanecki” po raz kolejny wystąpił w VIII zlocie „Tożsamość i Pamięć” w Kliszowie.

 

Wycieczka do Sandomierza

W dniu 23.09.2010r. uczniowie z klasy IVb uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Zwiedzali Sandomierz „ścieżką legend” – pod opieką przewodnika przeszli Podziemną Trasą Turystyczną (słynnymi sandomierskimi lochami XV, XVI w.), gdzie według legendy dzielna Halina Krępianka oddała swoje życie ratując Sandomierz przed wojskiem tatarskim; spacerowali po dziedzińcu Zamku Sandomierskiego; po Rynku – wysłuchali opowieści o orle z Ratuszowej wieży; zwiedzili Zbrojownię Rycerską – gdzie można było dowiedzieć się o sławnym rycerzu Zawiszy Czarnym, przymierzyć zbroję, wziąć do ręki prawdziwy miecz rycerski...J. Jesienne słońce dodało wyjątkowego uroku pięknej panoramie miasta, którą dzieci podziwiały ze szczytu Bramy Opatowskiej.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu: Cudze chwalicie, swego nie znacie – Popularyzacja edukacji regionalnej wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli, realizowanego przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Zbrza”  w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Dębskiej Woli,  dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

              

Wycieczka do Kurozwęk

W dniu 23.09.2010r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Kurozwęk. W programie znalazły się: zwiedzanie zespołu pałacowego, rajd safari wśród ogromnych bizonów, zwiedzanie mini zoo, wejście do labiryntu kukurydzy (z wyjściem było trudniej… J). Piękna pogoda i okolica wyjątkowo sprzyjały doskonałej zabawie.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu: Cudze chwalicie, swego nie znacie – Popularyzacja edukacji regionalnej wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli, realizowanego przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Zbrza”  w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Dębskiej Woli,  dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

     

Uroczystości upamiętniające rocznicę epizodów wojennych

W dniu 26.09.2010r. odbyły się w naszej szkole jak co roku uroczystości upamiętniające rocznicę epizodów wojennych w miejscowościach Zbrza i Dębska Wola. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele w Dębskiej Woli. Spotkanie to uświetnili kombatanci związani z wydarzeniami z tamtych lat. Ta niezwykła lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci. Uroczystość uświetniły dzieci z zespołu „Małe Wolanecki” i „Wolanecki”, gdzie śpiewały pieśni patriotyczne oraz regionalne.

            

Forum Funduszy Europejskich w Warszawie

W dniu 2.10.2010r. zespół folklorystyczny „Małe Wolanecki” dał koncert 20-sto minutowy na Forum Funduszy Europejskich w Warszawie.

      

Dzień Nauczyciela

„Jakże nie pisać wiersza, jakże nie płonąć w podzięce, za światło, co się rozszerza, za dar najpiękniejszy, za wiedzę.” K.I. Gałczyński

 

 

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.

Wdzięczni uczniowie

W dniu 13.10.2010r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Morawica pan Marian Buras, który wyróżnił panią Dyrektor Irenę Bisaga nagrodą Wójta Gminy Morawica. Akademię uświetniły występy uczniów, popisy wokalne Weroniki Śnioch z klasy IVb oraz Patrycji Kołek z klasy VIb, Adriana Piotrowicza i Piotra Skucińskiego uczniów VIa. Specjalnie dla nauczycieli i pracowników szkoły wystąpiły „Małe Wolanecki”, zagrał Konrad Grudzień z klasy IVb oraz Magda Kwas z klasy VIa.

            

Tablica interaktywna

    

18.10.2010r. nasza szkoła w ramach udziału w projekcie „Efektywny N@uczyciel”, realizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, otrzymała zestaw multimedialny, w skład, którego wchodzi: tablica interaktywna, rzutnik multimedialny i laptop.

  

Dzień papieski

25.10.2010r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia papieskiego.

 

Ślubowanie pierwszaków

26.10.2010r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej.

      

Obchody Roku Chopinowskiego

4.11.2010r. odbyło się spotkanie pt. „Fryderyk Chopin twórca nam najbliższy”. W związku z obchodami 200 rocznicy urodzin mistrza uczniowie naszej szkoły przestawili życiorys i dorobek artystyczny Fryderyka Chopina. Informacje o artyście przeplatały jego najpiękniejsze utwory.

 

 

  

Test Matematyka Plus. 14 Edycja

Konkurs matematyczny organizowany przez OXFORD Educational Świat bez granic

5.11.2010r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w organizowanej przez OXFORD Educational Świat bez granic 14 edycji konkursu matematycznego TEST MATEMATYKA PLUS.  W dniu 13.01.2011r. otrzymaliśmy wyniki testów.                      

Laureaci poszczególnych kategorii to:

- kategoria Podstawowa 4:

Bartłomiej Graczak – laureat III stopnia

- kategoria Podstawowa 5:

Krzysztof Ćwiek – laureat III stopnia

Arkadiusz Kowalski – laureat IV stopnia

Patryk Wacek – laureat V stopnia

Święto Odzyskania Niepodległości

10.11.2010r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Uczniowie słowami wierszy i pieśniami patriotycznymi uczcili pamięć bohaterów.

  

Andrzejki

25.11.2010r. w naszej szkole miała miejsce zabawa andrzejkowa. Podczas imprezy nie zabrakło tradycyjnych wróżb, a zabawie i tańcom nie było końca…

            

Projekt Happy Hours

9.12.2010r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie projektu „Happy Hours” prowadzonego przez „Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Zbrza”. Projektem objęto przedszkola w Dębskiej Woli, Chmielowicach, Woli Morawickiej, Nidzie i Lisowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach j. angielskiego przez okres czterech miesięcy. Uroczyste zakończenie tego projektu zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli. Zgromadzone dzieci ze wszystkich przedszkoli w tym dniu mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami porozumiewania się w obcym języku. Specjalny gość prosto z Ameryki opowiedział jak wyglądają święta w USA i przepytał dzieci ze znajomości angielskich zwyczajów świątecznych. Przedszkolaki przygotowały także występy śpiewając piosenki w nowo poznanym języku. Honorowym gościem tej uroczystości była pani z Ameryki oraz Wójt Gminy Morawica pan Marian Buras. Spotkanie odbyło się w miłym klimacie świątecznym z licznym udziałem rodziców.

          

Musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”

21.12.2010r. klasy IVa, IVb, Va i Vb obejrzały musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” prezentowany przez kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego. Transport dzieci został sfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Morawicy.

Boże Narodzenie

„Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie – zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok. Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, aby spełniły się wszystkie marzenia, aby przyniósł wiele ocen celujących J

Wigilia

22.12.2010r. odbyła się w naszej szkole uroczysta wigilia Bożego Narodzenia, którą uświetniły Jasełka. W roli aniołów wystąpiły dzieci z zespołu folklorystycznego „Małe Wolanecki”, które przepięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki. Po przedstawieniu wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Honorowym gościem był Wójt Gminy Morawica pan Marian Buras. Spotkanie odbyło się z licznym udziałem rodziców.

           

Miejsce zabaw i plac zabaw

 

30.12.2010r. w ramach Rządowego Programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole oddane zostało do użytku miejsce zabaw mieszczące się w budynku szkoły oraz plac zabaw.

       

   

Dzień Babci i Dziadka

21.01.2011r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przedstawili bogaty repertuar połączony z jasełkami na cześć Babć i Dziadków. Nasi kochani dziadkowie i wszyscy zgromadzeni goście świetnie się bawili.

Dla naszych Babć i Dziadków życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych wnucząt!

         

Zabawa choinkowa

29.01.2011r. odbyła się zabawa choinkowa. Najmłodsze dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów bajek (królowały księżniczki). W rytmach znanych melodii można było wykazać się zdolnościami tanecznymi, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami wokalnymi. Wszyscy wspaniale się bawili…

          

Odwiedziny byłego ucznia Jakuba Szelesta

21.02.2011r. w klasie IVa i IVb gościł pan Tadeusz Ślusarczyk – były uczeń Jakuba Szelesta.

  

Konkurs „Bezpieczne ferie”

W dniach 17.01 - 01.03.2011r. został zorganizowany konkurs przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Kielcach oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej pt. „Bezpieczne ferie”. Uczniowie klas 0-VI licznie wzięli udział w konkursie. Najlepsze prace przekazano do KO w Kielcach. Na etapie szkolnym przyznano nagrody w dwóch kategoriach 0-III oraz IV-VI.

Klasy 0-III:  I. Marta Domagała kl. II

                     II. Karolina Dudek kl. 0

                     III. Agnieszka Głodowicz

                          Alicja Szewczyk

Klasy IV-VI: I. Arkadiusz Kowalski kl. Va

                      II. Paulina Kępa  kl. Va

                      III. Patrycja Pietrzyk kl. Va

                           Mikołaj Majos kl. IVa

 

Dni Bezpiecznego Internetu

 

W dniach 14-28.02.2011r. w naszej szkole odbywały się Dni Bezpiecznego Internetu zorganizowane przez nauczycielki P. W. Domagałę i P. B. Zawisłą. Rozpoczęliśmy uroczystym apelem w dniu 14 luty 2011r i pogadanką na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci w klasach I-VI. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym pod hasłem: „Bezpiecznie korzystam z Internetu” natomiast uczniowie klas IV–VI licznie wzięli udział w konkursie wiedzowym pod hasłem: „Wszystko wiem – jestem bezpieczny w sieci”. Wybraliśmy Mistrzów Wiedzy o Internecie w poszczególnych klasach:

kl. IVa- Michał Zawadzki,

kl. IVb- Klaudia Dudała,

kl.Va- Dominika Kowalska,

kl. Vb- Michał Pędzik,

kl. VIa – Konrad Klikowicz,

kl.VIb-  Patrycja Kołek

a także wybraliśmy najlepszą trójkę w szkole:

1. Michał Pędzik, kl.Vb

2. Dominika Kowalska, kl. Va

3. Michał Zawadzki, kl. IVa

Uczniowie na uroczystym apelu w dniu 28.02.2011r. otrzymali dyplomy i upominki.

 

  

 

Występ zespołu „Drochowianki”

24.02.2011r. w naszej szkole gościł zespół ludowy „Drochowianki” z Drochowa. Panie z zespołu przybliżyły dzieciom kulturę, tradycję i stroje swojego regionu.

      

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą

W miesiącu III odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie klas I-VI. Komisja szkolna przyznała miejsca w dwóch kategoriach:

- kategorii 0- II:

                 1.  Piotr Jaworski  kl. II

                 2. Igor Jaworski    kl. I

                 3. Marta Domagała  kl. II

                 4. Wiktoria Białowąs kl. II

- kategorii klas III-VI:

                1. Gabriela Nowak       kl. VIa

                2. Martyna Drozdowska kl. Va

                3. Emil Nowak    kl. Va

                4. Dominik Śnioch   kl. IVa

                5. Arkadiusz Kowalski kl. Va

Prace te zostały przekazane do gminnego etapu konkursu i jak wiemy już w kategorii klas III-VI drugie miejsce zajął Arkadiusz Kowalski. Gratulacje!

 

Dzień Kobiet

8.03.2011r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Chłopcy z klas III-VI złożyli życzenia wszystkim Paniom i Koleżankom. Poprzez dedykowane wiersze i piosenki mężczyźni naszej szkoły zaznaczyli ważną rolę kobiet w naszym życiu.

 

Wszystkiego najlepszego!

 

        

 

Spotkanie z panią Anną Wieczorek – mieszkanką Obic

10.03.2011r. odbyło się spotkanie klasy Va z panią Anną Wieczorek mieszkanką Obic, która w sposób bardzo ciekawy i interesujący opowiadała o latach przedwojennych, wojennych i powojennych. Opowiadała o tragedii dni wojennych.

 

Występ zespołu „Małe Wolanecki” dla gości z Norwegii

10.03.2011r. zespół „Małe Wolanecki” wyjechał do Kielc do SP nr 13, prezentując kultywowanie tradycji swojego regionu dla gości z Norwegii.

   

 

Międzynarodowy konkurs matematyczny

„KANGUR MATEMATYCZNY 2011”

 

17.03.2011r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2011”. Bartłomiej Graczak z klasy IVb otrzymał wyróżnienie (107,5/120 pkt) w kategorii MALUCH.

 

 

Dzień Wiosny

21.03.2011r. zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby uroczyście powitać Wiosnę! Każda klasa otrzymała karton i wybrana grupa przygotowała plakaty na temat:

Przedszkolaki, oddział przedszkolny i klasy I-III: Wiosna na łące pod lasem

                                                                       IV-VI: Wiosna nad rzeką.

Inne grupy klasowe rozgrywały zawody sportowe.  Klasy 0-III przygotowywały indywidualne prace na konkurs plastyczny „Portret Wiosny”. Następnie znów odbyła się zbiórka na sali gimnastycznej. Klasa Va rozpoczęła przestawieniem „Witaj Wiosno!” a potem nastąpiły rozstrzygnięcia konkursów. Wybraliśmy najsympatyczniejsze przebranie z okazji Dnia Wiosny.

 

         

 

Występ zespołu „Małe Wolanecki” na Powiatowym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej

25.03.2011r. zespół „Małe Wolanecki” wystąpił na Powiatowym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej, Partyzanckiej i Patriotycznej w Kielcach, gdzie zakwalifikował się do finału.

 

Wyjazd zespołu „Małe Wolanecki” na Powiatowe Spotkania Artystyczne

28.03.2011r. zespół „Małe Wolanecki” wyjechał do Kielc na Powiatowe Spotkania Artystyczne Zespołów Muzycznych, Tanecznych, Folklorystycznych i Solistów.

 

Wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi

29.03.2011r. uczestnicy zajęć tanecznych w ramach współpracy ze „Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw Zbrza” działającego w Zbrzy wyjechali do Łodzi, gdzie w Teatrze Wielkim mogli obejrzeć „Jezioro Łabędzie”.

   

 

Wycieczka kl. IVa i IVb do Kielc

31.03.2011r. odbyła się wycieczka klas IVa i IVb do Kielc, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej oraz w Antykwariacie Naukowym, gdzie mogli się zapoznać z produkcją papieru. Na koniec wycieczki spacerowaliśmy po wiosennym parku. Wycieczkę zorganizowały nauczyciele p. Maria Kotarba, p. Małgorzata Graczak i p. Agnieszka Todorowska.

   

Konkurs „Przyroda zachętą do zdrowego trybu życia”

W miesiącu IV klasa Va uczestniczyła w konkursie plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach w ramach Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. „Dla Ziemi, dla siebie”. Wykonując plakat na temat walorów przyrodniczych Gminy Morawica i wykorzystania ich do rozwoju i promocji zdrowego trybu życia.

Występ w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznych Zespołów Tanecznych i Folklorystycznych

03.04.2011r. zespół folklorystyczny „Małe Wolanecki” wystąpił w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznych Zespołów Tanecznych i Folklorystycznych w Kielcach i otrzymał III miejsce.

Sprawdzian dla klas VI

05.04.2011r. uczniowie klas VI przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu wiedzy po 6 klasie.

Rekolekcje Wielkopostne

11-12.04.2011r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych. Dodatkowo klasy III-VI wyjechały do Kielc do kina „Moskwa” na projekcję filmu pt. „Jan Paweł II. Szukałem was”. 12-ego kwietnia cała społeczność szkolna brała udział w Drodze Krzyżowej na Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy. Taka forma przeżywania rekolekcji na pewno pozostanie na długi czas w naszej pamięci.

Spotkanie z panią Anną Wieczorek – mieszkanką Obic

12.04.2011r. odbyło się spotkanie klasy IVb i Vb z panią Anną Wieczorek mieszkanką Obic, która w sposób bardzo ciekawy i interesujący opowiadała o latach przedwojennych, wojennych i powojennych. Opowiadała o tragedii dni wojennych.

 

Występ w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, Patriotycznej i Partyzanckiej

17.04.2011r. zespół śpiewaczy „Małe Wolanecki” wystąpił w VI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, Patriotycznej i Partyzanckiej w Kielcach, gdzie otrzymał wyróżnienie. Wszystkie wyjazdy na konkursy z zespołem „Małe Wolanecki” przygotowuje nauczycielka p. Maria Kotarba.

 

Święta Wielkanocne

Niech te święta Zmartwychwstania Pańskiego będą pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole, smacznego święconego jajka, niech zawita wiosna nad nami a nad całym światem pokój.

 

Spotkanie poświęcone beatyfikacji Jana Pawła II

28.04.2011r. odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone beatyfikacji Jana Pawła II. Akademię przygotowali ks. H. Terpiński i p. katechetka J. Ślusarczyk. W duchu radosnej modlitwy przygotowywaliśmy się do beatyfikacji naszego Ojca Świętego.

   

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29.04.2011r. świętowaliśmy 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa VIa ze swoją wychowawczynią przygotowała wzruszającą część artystyczną.

  

Również w tym dniu uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w organizowanej przez OXFORD Educational Świat bez granic  15. edycji konkursu matematycznego TEST MATEMATYKA PLUS. Czekamy na wyniki!

Konkurs matematyczny organizowany przez OXFORD Educational Świat bez granic.

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi”

W miesiącach IV-V uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym i wykonali prace o tematyce związanej z bezpieczeństwem w środowisku wiejskim. W etapie szkolnym – 7 uczniów, jedna z prac – uczennicy kl. Va Kamili Śnioch została przekazana do Urzędu Gminy w Morawicy – etap gminny. W etapie gminnym zajęła II miejsce. Gratulacje!

Gminny konkurs komunikacyjny pod hasłem „Bądź ostrożny na drodze”

18.05.2011r. klasa III zajęła I miejsce w gminnym konkursie komunikacyjnym pod hasłem „Bądź ostrożny na drodze”.

 

 

 

 

III międzygminny konkurs „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”

19.05.2011r. klasa III brała udział w III międzygminnym konkursie „Jan Paweł II – patron najgodniejszy” organizowanym przez ZS im. Jana Pawła II w Brzezinach. Nasza szkoła zajęła I miejsce!

 

 

Wycieczka do Puław i Kazimierza Dolnego

23.05.2011r. klasy Va, VIa i Vb wyruszyły na wycieczkę autokarową do Puław i Kazimierza Dolnego. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Puław – Pałacu Książąt Czartoryskich, parku wokół pałacu i groty. Kolejnym przystankiem był Kazimierz Dolny, gdzie zwiedziliśmy miasto – Rynek Mały i Rynek Duży, Górę Trzech Krzyży, posłuchaliśmy opowieści o zamku oraz popłynęliśmy w rejs statkiem po Wiśle.

     

Dzień Matki

26.05.2011r. miała miejsce piękna uroczystość z okazji Dnia Matki.

      

Wycieczka do Krzyżanowic

27.05.2011r. klasy 0-3 wyjechały na wycieczkę do Krzyżanowic.

Wycieczka do Krzyżanowic

30.05.2011r. kolejne klasy z naszej szkoły wyjechały na wycieczkę do Krzyżanowic.

Dzień Dziecka

01.06.2011r. jak co roku, w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Dla naszych dzieci zorganizowane zostało wiele atrakcji, aby spędzić ten wyjątkowy dzień w miłej atmosferze. Klasa III uczestniczyła w wojewódzkim festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym na Stadionie Budowlanych.

Klub Odkrywców

Klub Odkrywców działający w naszej szkole skupia dzieci z klas I-III. Prowadzi go wychowawca klasy II Waldemar Terech. Celem działalności jest zrozumienie i zaspokojenie ciekawości uczniów na temat otaczającego świata.  Zdobywają oni  wiadomości poprzez praktyczne działanie , wykonując proste doświadczenia i eksperymenty. Potrafią   już udzielić  odpowiedzi na interesujące ich pytania, np.:

- Dlaczego statki nie toną?,

- Co powoduje, że samoloty unoszą się w powietrzu?,

- Czy można oszukać wzrok?,

- Dlaczego pada deszcz?,

-Czy węże mają pazury?

I wiele  innych.

Młodzi odkrywcy uzyskują odpowiedzi na nurtujące ich pytania, również podczas  wyjazdów i spotkań pozaszkolnych.  Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „ Zbrza’’ odwiedzili planetarium Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego  w Kielcach  poszerzając wiadomości  o gwiazdach i planetach .Brali udział w nietypowej lekcji „Jaki  kształt ma dźwięk ?’’  w Muzeum Narodowym ,  poznając dzieła  uznanych artystów  i tajniki działalności plastycznej .Przez moment poczuli się młodymi naukowcami,  uczestnicząc w warsztatach pod nazwą „ Spotkania z fizyką ‘’ na Wydziale Fizyki UJK w Kielcach . Z wielką powagą  , jak również ogromnym zaangażowaniem asystowali pani profesor  przeprowadzając  tajemnicze eksperymenty. Odkrywali także tajniki  świata zwierząt .Pracownicy Egzotarium w Kielcach prezentowali swoich  „milusińskich’’ przekazując mnóstwo ciekawostek na ich temat. Gwoździem programu  było założenie na siebie  szala z dorodnego węża! Niecodziennie ma się  możliwość spotkania z żywymi  gadami .

Dzieci  bardzo chętnie i z radością uczestniczyły w zajęciach zdobywając wiedzę poprzez praktyczne działanie.

A oto kilka migawek z naszych zajęć:

         

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca 2011r o godz. 9:00 Mszą Św. w Kościele w Dębskiej Woli rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole.