Rajd harcerski na Łysicę

 

21 października 1 Drużyna Harcerska „Szelesty” z Dębskiej Woli wzięła udział w imprezie Hufca Kielce-Powiat pod nazwą „Turystyka (nie tylko) dla przewodnika” w formie rajdu na terenie gminy Bodzentyn. Na początku trasy otrzymaliśmy słodki poczęstunek i pamiątkowy znaczek oraz mapę i wskazówki do zadań. Wyruszyliśmy z miejscowości Kakonin spod starej chaty i czerwonym szlakiem wędrowaliśmy na Łysicę. Po drodze zatrzymaliśmy się przy kapliczce św. Mikołaja oraz na skale Agaty. Poznaliśmy też legendarną historię powstania miejscowości Kakonin. Z Łysicy zeszliśmy do Świętej Katarzyny. Po drodze przy źródełku św. Franciszka czerpaliśmy do butelek wodę, która ma właściwości lecznicze dla oczu. W Świętej Katarzynie czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami, a całe wydarzenie zakończył uroczysty apel, podczas którego otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i nagrodę dla drużyny. Wróciliśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że pogoda na przekór wcześniejszym prognozom była wspaniała. Dziękujemy serdecznie za wsparcie w zorganizowaniu rajdu p. Dyrektor Monice Pabian oraz za opiekę i pomoc p. Dorocie Marcinkowskiej i p. Justynie Śnioch.

 

 

Udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości

 

11 listopada przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w miejsko-gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Morawicy. Uczniowie starszych klas godnie reprezentowali społeczność szkolną w poczcie sztandarowym podczas uroczystej Mszy świętej oraz przemarszu patriotycznego pochodu spod kościoła pod pomnik Bohaterom Walczącym o Wolną i Niepodległą Polskę, gdzie przedstawicielki zespołu „Małe Wolanecki” złożyły kwiaty. W uroczystościach wzięli udział także harcerze z 1 DH „Szelesty” w Dębskiej Woli. W obchodach Święta Niepodległości uczestniczyła również p. Dyrektor Monika Pabian oraz nauczyciele.

 

 

Biwak harcerski w Promniku

 

W dniach 9-11 lutego 2024 roku w pierwszy weekend ferii zimowych 1 Drużyna Harcerska „Szelesty” z Dębskiej Woli wraz z drużynową dh. Dagmarą Wojciechowską-Buśluk wzięła udział w Zimowym Biwaku Harcerskim Hufca Kielce-Powiat w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Promniku w gminie Strawczyn. Jak zawsze na biwakach nie było nawet chwili na nudę! Były zajęcia w grupach, podczas których harcerze zdobywali nowe umiejętności np. z szyfrów czy taneczne, była gra terenowa i oczywiście poczta walentynkowa. W sobotni wieczór wzięliśmy udział w kominku, podczas którego poszczególne drużyny prezentowały scenki dramowe przedstawiające różne książki w tym lektury. My prezentowaliśmy „Akademię Pana Kleksa”. W nocy z soboty na niedzielę kolejni harcerze z naszej drużyny złożyli przyrzeczenie harcerskie. Na biwaku z nami byli również harcerze z: Ćmińska, Daleszyc, Kielc, Pierzchnicy, Tumlina i Zagnańska.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na biwak p. Dyrektor Monice Pabian, p. Małgorzacie Graczak oraz p. Waldemarowi Terechowi.

 

Fotorelacja na FB

https://www.facebook.com/KielcePowiat