Zaproszenie na SZKOLNY KONKURS ŚWIĄTECZNY: STROIKI I KARTKI ŚWIĄTECZNE!

 

 

„Mali botanicy” z klasy V

 

Klasa V w ramach lekcji biologii wzięła udział w projekcie „Mali botanicy”, którego celem było zebranie, ususzenie, oznaczenie 20 roślin oraz przygotowanie zielnika. Uczniowie do końca listopada przynosili swoje prace, za które otrzymali oceny celujące.

 

 

Zabawa andrzejkowa w naszej szkole

 

30 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa, na której nie zabrakło tradycyjnych wróżb, wesołych tańców i smacznego poczęstunku. W przyjemnej atmosferze bawili się wszyscy nasi podopieczni: od przedszkolaków do ósmoklasistów.

 

 

Ogólnopolska kampania edukacyjna dla dzieci i młodzieży #FakeNoMore

 

 

Uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawcami uczestniczyli w Ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej #FakeNoMore. Głównym założeniem kampanii jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z praktycznymi narzędziami, które umożliwią im skuteczne rozpoznawanie, analizowanie i weryfikowanie informacji z serwisów społecznościowych, Internetu czy mediów. Dla dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego pierwsze spotkanie zatytułowane „Prywatność w sieci” odbyło się w środę, 29 listopada 2023 r. i poprowadził je Andrzej Rylski, starszy specjalista ds. projektów społecznych z działu profilaktyki cyberzagrożeń NASK. Prowadzący mówił o ochronie danych osobowych oraz socjotechnikach wykorzystywanych do oszukiwania internautów. Zasugerował  również, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z publicznie dostępnych sieci Wi-Fi. Wydarzenie swoim patronatem objęło Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Inicjatywę organizuje Centrum Edukacji Medialnej oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy.

 

Turniej zapaśniczy „Mata w każdej szkole”

 

28 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. L. Więckowskiego, wzięli udział w turnieju zapaśniczym „Mata w każdej szkole” zorganizowanym przez Fundację Andrzeja Suprona i Gminę i Miasto Chęciny. Celem turmnieju jest m.in. popularyzacja zapasów, promowanie zdrowego stylu zycia oraz idei Fair Play. Gratulacje dla naszym młodych adeptów zapasów.

 

 

Spotkanie z wyobraźnią podczas zmagań z projektem StoryLab

 

Podczas ostatnich zajęć z wychowawcą – Anną Piwowarską, uczniowie klasy piątej eksplorowali sztukę opowiadania, używając kart opowieści i snując wspólną historię. Było to nie tylko kreatywne wyzwanie, ale także doskonała okazja do budowania silniejszych więzi między uczniami. Rozmowy o indywidulanych, twórczych zmaganiach okazały się inspirujące – uświadomiły nam, że możemy być świadkami rozkwitających talentów literackich wśród członków naszej społeczności szkolnej.

 

 

Konkurs fotograficzny „Barwy jesieni w obiektywie”

 

24 listopada został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Barwy jesieni w obiektywie”, zorganizowany przez p. W. Domagałę, p. M. Graczak, p. M. Pacholec. Uczniowie klas IV-VIII mieli okazję wykazać się zdolnościami fotograficznymi, by zaprezentować piękno jesieni. Pierwsze miejsce zdobył B. Ślusarczyk z klasy VII, drugie miejsce zajęła M. Mrozicka z klasy VII, podium zamknęły zdjęcia J. Siekiery z klasy VII. Wśród wyróżnionych fotografii znalazły się prace: L. Dziewięckiej, A. Kępistego, G. Paluch, L. Mrozickiej, K. Pajączkowskiego, N. Pańszczyk. Młodzi fotografowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubki i czekolady ufundowane przez organizatorki konkursu. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach szkolnych.