Planetarium

 

30 maja uczniowie naszej szkoły i przedszkola mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w planetarium zorganizowanych przez panią Urszulę Młynarczyk – nauczyciela fizyki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały prezentowane gwiazdozbiory oraz galaktyki, które tworzyły piękny, niecodzienny spektakl na pokaźnych rozmiarów kopule.

 

 

Dla Mamy i Taty

 

26 maja odbyła się w naszej szkole niezwykle rodzinna uroczystość na cześć rodziców naszych uczniów. Jako pierwsze wystąpiły z wierszami i piosenkami przedszkolaki pod opieką p. A. Bąk i p. A. Rabiej. Klasa „0”, przygotowana przez wych. p. M. Śnioch, zaprezentowała się w bajkowym stylu, maluchy wcieliły się w postacie z baśni, by przekazać rodzicom życzenia. Klasa I pod opieką p. A. Kędzior uraczyła zebraną publiczność wspaniałym przedstawieniem „Czerwony Kapturek”. Klasa II z wych. W. Terechem przygotowała wiązankę wierszy i piosenki, a klasa III, pod kierunkiem p. M. Stawiarz, zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, który wzruszył rodziców. W świętowaniu tego dnia wzięli również uczniowie z klasy IV i V, w tym uzdolnione tanecznie uczennice. Po uroczystości na zebranych rodziców czekał słodki poczęstunek.

 

 

Za nami egzamin ósmoklasistów

 

W dniach 23-25 maja odbył się w naszej szkole egzamin klasy ósmej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. To pierwszy ważny egzamin w życiu młodego człowieka i chociaż nie można go nie zdać, to jego wynik w dużej mierze zdecyduje o dostaniu się do wymarzonej szkoły. Wyniki egzaminu zostaną opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną online 3 lipca 2023r. w systemie ZIU o godz. 8:30. Odbiór zaświadczeń będzie możliwy 6 lipca w szkole.

Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów, aby dostali się do upragnionej szkoły i powtórzyli sukces ubiegłorocznych ósmoklasistów, którzy z języka polskiego uzyskali najlepszy wynik w gminie.

 

 

Sukcesy sportowe uczniów z klasy czwartej

 

13 maja odbyły się w naszej szkole gminne zawody sportowe. Uczniowie z klasy czwartej zajęli:

II miejsce – drużyna dziewczynek

III miejsce – drużyna chłopców.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Wojciech Pytel z klasy IV, natomiast najlepszą zawodniczką okazała się Gabriela Paluch z klasy IV. W sportowych zmaganiach z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli ponadto: Maria Jaśkowska, Łucja Rogowska, Aleksandra Gąsior, Piotr Stachura, Kacper Szewczyk, Alan Kępisty, Michał Dudek.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

 

 

II Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny DACHL-Märchen

 

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym DACHL-Märchen organizowanym przez PSNJN Oddział Warszawa, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 w Warszawie, Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie.

Zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu bajki autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego, czyli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu. Konkurs odbywał się w II kategoriach wiekowych: dla klas I-IV oraz V-VIII.

Do etapu ogólnopolskiego wysłane zostały prace Łucji Rogowskiej z kl. IV oraz Oliwii Drozdowskiej z kl. VIII. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali upominki pozyskane z wydawnictwa PWN oraz ocenę celującą z języka niemieckiego.

Natalia Zugaj

 

 

Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci

 

10 maja 2023 uczniowie klas 4-7 odwiedzili Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim, gdzie mogli obejrzeć wiele ciekawych eksponatów oraz uczyć się poprzez doświadczenie. Następnie zwiedzili znajdujący się nieopodal Dwór Starostów Chęcinskich i wysłuchali ciekawej lekcji muzealnej. Korzystali też z wspaniałej pogody w ogrodach Centrum Nauki.

 

 

Warsztaty profilaktyczne „Nałogom mówię – NIE!”

 

Dnia 8 maja 2023 roku wzięliśmy udział w międzyszkolnych warsztatach profilaktycznych „Nałogom mówię – NIE” w Szkole Podstawowej w Obicach. W warsztatach wzięły udział trzyosobowe zespoły ze szkoły w Dębskiej Woli, Woli Morawickiej, Morawicy, Brzezin, Bilczy i Obic. Naszą szkołę pod opieką pedagog szkolnej Anny Piwowarskiej reprezentował zespół z klasy czwartej: Anna Kubicka, Dominik Bugajski i Piotr Stachura. Warsztaty, które przeprowadziły p. Mirosława Piwowarska i p. Magdalena Zacharz, rozpoczęły się od prezentacji krótkich scenek profilaktycznych przygotowanych wcześniej przez uczniów. Następnie uczniowie sprawdzali się w konkurencjach sportowych, których celem było rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. W dalszej części zajęć warsztatowych uczniowie opracowali infografikę pod hasłem „Oddal to wszystko, co szkodzi zdrowiu”. Następnie uczestnicy warsztatów układali cytaty prozdrowotne z rozsypanek wyrazowych. Na koniec uczestnicy układali niedokończone dialogi oraz rozpoznawali zachowania asertywne w myśl zasady „Jak oprzeć się namowom i nie stracić przyjaciół”. Zarówno warsztaty jak też rywalizacja sportowa odbywały się w duchu fair play, w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec na uczestników czekała miła niespodzianka – wszyscy zostali uhonorowani indywidualnymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami dla szkoły.