Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

 

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 dla klas I–VIII odbędzie się 1 września 2020r. o godzinie 9.00 na placu szkolnym. Punkt Przedszkolny zapraszamy o godz. 10.00. W przypadku złych warunków pogodowych, spotkanie zespołów klasowych z wychowawcami odbędzie się w wyznaczonych salach.

Dla uczniów poszczególnych klas wyznaczone są osobne wejścia:

 

a)         Oddział Przedszkolny, kl. 0, kl. IV – wejście drzwiami na łącznik do sali gimnastycznej

b)         kl. I i kl. II – wejście drzwiami dawnej „zerówki”

c)         kl. III, kl. V-VIII – wejście drzwiami do szatni

 

W trosce o bezpieczeństwo bardzo prosimy, aby wszyscy uczniowie byli wyposażeni w maseczki bądź inną osłonę ust i nosa.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną w kraju zwracamy się do Państwa z prośbą, aby w miarę możliwości zapewnić osobisty dowóz dzieci do szkoły.

Uczniowie, którzy skorzystają z dowozu szkolnego czekają na wyznaczonych przystankach o godz. 8.30. Proszeni są o zakrywanie nosa i ust podczas transportu.

Wszelkie podejmowane działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa przede wszystkim uczniom.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

 

Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną spotkaliśmy się od razu w szkole, gdzie czekał na wszystkich uczniów ksiądz H. Terpiński, by zainaugurować nowy rok szkolny wspólną modlitwą. Pani Dyrektor przywitała serdecznie uczniów i rodziców, a następnie omówiła zebranym wytyczne i procedury bezpieczeństwa obowiązujące w naszej placówce. Rok szkolny 2020/2021 z pewnością będzie olbrzymim wyzwaniem dla społeczności szkolnej, dlatego pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, odpowiedzialności za siebie i innych. Wszystkim uczniom, a zwłaszcza uczniom klasy I i IV, życzymy zdrowia, wspaniałych ocen, pasji, dzięki której zdobędziecie wiedzę i rozwiniecie zainteresowania.

 

 

Narodowe Czytanie „Balladyny” J. Słowackiego w naszej szkole

 

Chętni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w dziewiątej edycji Narodowego Czytania. W tym roku fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego – wybitnego dzieła polskiego romantyzmu, czytane przez naszych zdolnych uczniów znalazły się na portalu Facebook Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy. Malownicze otoczenie naszej szkoły stało się tłem dla opowieści o dwóch siostrach, uczniowie zaś chętnie zostali aktorami, scenarzystami i reżyserami. W akcję czytania włączyła się również pani Ewelina Kostecka – nauczyciel katecheta. Twórcza inwencja przyniosła wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania wiele satysfakcji. Ponownie połączyło nas przekonanie o doniosłości dzieł naszych polskich pisarzy.

 

 

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w zapasach dzieci i młodziczek w Stargardzie Szczecińskim 04-05.09.2020

 

Młodziczki: medal Dziewięcka Anna – kat. 42kg, V lokaty: Bukowska Julia – kat. 46kg, Szewczyk Wiktoria – kat. 66kg.

 

 

Odkryj swój prawdziwy talent – Dzień Kropki w przedszkolu

 

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli „Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Dzień Kropki stał się inspiracją do kreatywnej lekcji w grupie przedszkolaków. Dzięki współpracy p. Anny Piwowarskiej z p. Anną Rabiej odkrywaliśmy swoje talenty, wysłuchaliśmy opowiadania o dziewczynce Vashtii, tworzyliśmy kropki w wymiarze 3D. To ostatnie wyzwanie technologiczne przyniosło najwięcej zabawy, nie tylko najmłodszym…

 

 

Z technologią i ekologią w bibliotece szkolnej

 

O szacunku i ochronie zwierząt w kreatywny sposób rozmawialiśmy podczas lekcji bibliotecznej w klasie pierwszej. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak dzieci i dorośli mogą dbać o zwierzęta, co mogą zrobić dla ich dobrego samopoczucia. Następnie sięgnęliśmy do bibliotecznych zbiorów, aby tam wspólnie podziwiać piękno zwierząt, które są wolne i szczęśliwe. Każdy z uczniów wybrał zwierzę do samodzielnego kolorowania. Aplikacja wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości pozwoliła uczniom ożywić pokolorowany obrazek. Biblioteczne zabawy z ekologią i technologią sprawiły pierwszakom wiele radości.

 

 

Dzień Przedszkolaka

 

21 września obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Przedszkolaka. Dzieci z grupy młodszej i starszej zaśpiewały piękne piosenki i powiedziały wiersze. Bawiły się i tańczyły z balonami oraz otrzymały pamiątkowe medale. Rodzice zapewnili dzieciom pyszny poczęstunek. Wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i wiele radości!

 

 

Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach post-totalitarnych

 

 

Nasza szkoła uczestniczy w kolejnym międzynarodowym projekcie pod tytułem:

 

Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach post-totalitarnych.

Refleksje po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej.

Akronim: shareEU

Program EUROPA DLA OBYWATELI.

KOMPONENT 1: PAMIĘĆ O PRZESZŁOŚCI EUROPY

Cele i zadania projektu:

Przyczynianie się do zrozumienia przez obywateli Unii, jej historii i różnorodności.

Podnoszenie świadomości na temat pamięci, wspólnej historii i wartości oraz celu Unii, jakim jest promowanie pokoju, jego wartości i dobrobytu narodów poprzez stymulowanie debaty, refleksji i rozwoju sieci.

Upamiętnienie głównych historycznych punktów zwrotnych w najnowszej historii Europy – 15 lat rozszerzenia UE na Europę Środkową i Wschodnią.

Społeczeństwo obywatelskie i uczestnictwo obywatelskie w reżimach totalitarnych.

Szkolnym koordynatorem projektu jest p. M. Graczak, która będzie realizowała projekt z klasą VIIIb.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://shareeu.europeistyka.uj.edu.pl/ - kliknij tutaj, aby otworzyć link

Innowacja programowo-metodyczna „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Uczniowie z klas I-III naszej szkoły wezmą udział w projekcie czytelniczym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, który ma zasięg międzynarodowy. Wprowadzana w roku szkolnym 2020/21 innowacja czytelnicza opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Projekt jest zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Udział w projekcie będzie wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u naszych uczniów; kreatywności, krytycznego myślenia, kierowania emocjami, inicjatywności.