Rozpoczęcie roku szkolnego

Zgodnie z tradycją naszej szkoły rozpoczęliśmy rok szkolny uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Dębskiej Woli, w której uczestniczyli rodzice, nauczycieli oraz uczniowie. Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, aby kontynuować inaugurację roku szkolnego 2018/21019. Pani dyrektor I. Bisaga przywitała serdecznie uczniów, zwłaszcza tych, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

„Aktywna tablica” – rządowy program na lata 2017–2019

Nasza szkoła otrzymała 2 zestawy – tablica i projektor w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica”. Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla szkoły na zakup pomocy dydaktycznych, wynosi 14 tys. zł. Ponieważ otrzymaliśmy maksymalne wsparcie finansowe to organ prowadzący szkołę wniósł wkład własny w kwocie 3,5 tys. zł. Całkowita wartość zadania dla szkoły wyniosła w sumie 17,5 tys. zł (wsparcie finansowe 14 tys. zł + wkład własny 3,5 tys. zł).

Sprzątanie Świata – Polska

Nasza szkoła wzięła udział w jubileuszowej 25-tej akcji Sprzątanie Świata – Polska pod hasłem: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. W tym roku porządkowaliśmy teren Dębskiej Woli i Zbrzy. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Pomnik upamiętniający epizod wojenny z 1944 roku w Zbrzy

W dniu 12 września 2018 r. uczniowie klasy VII i VIb wraz z Paniami: W. Domagałą, M. Graczak i M. Pacholec udali się do Zbrzy pod pomnik upamiętniający epizod wojenny z 1944 roku. Po uporządkowaniu terenu wokół pomnika oraz zapaleniu zniczy zebrani wysłuchali krótkiej informacji na temat tych wydarzeń. Odwiedzanie lokalnego miejsca pamięci narodowej jest od kilku lat tradycją naszej szkoły. Pozwala uczniom poznać historię swojej Małej Ojczyzny, a także kształtuje postawy patriotyczne uczniów.

Szkoła w Dębskiej Woli z darmowym dostępem do Internetu. Umowa podpisana!!

  

18.09.2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie zostało zawarte porozumienie w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jest to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. To właśnie Instytut Badawczy NASK zapewni placówkom możliwość korzystania z szybkiego Internetu o prędkości 100 Mb/s. Dostęp do szerokopasmowego Internetu pozwoli wyrównać szanse edukacyjne w szkołach. Zadowolenia z podpisania umowy nie kryła p. Dyrektor Irena Bisaga. „Dla mniejszych szkół dostęp do Internetu jest niezwykle istotny. Ogromnie się cieszymy, że nasi uczniowie będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu” – powiedziała nasza p. Dyrektor Irena Bisaga. Umowa na bezpłatny Internet szkoła podpisała w ramach funkcjonowania Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) na okres 10 lat.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu, w przedszkolnej sali pojawiły się bajkowe postacie, a były to przedszkolaki z obydwu grup, w pięknych strojach. Były księżniczki, tancerki, wróżki, piraci, policjanci i strażacy. Z okazji tak miłego i wesołego święta odbyły się liczne konkursy – tańce na gazetach, pokaz mody, przechodzenie pod liną, w których dzieci wygrywały kolorowe nagrody oraz pyszny poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego pięknego święta.

Ognisko na powitanie jesieni

Zwyczajem naszej szkoły są ogniska klasowe na początku każdego roku szkolnego. Klasa VIb przywitała jesień ogniskiem, podczas którego uczniowie upiekli kiełbaski i pianki, a przede wszystkim miło spędzili wspólnie czas.

Wyróżnienia w konkursie plastycznym

Uczniowie naszej szkoły: B. Ślusarczyk, J. Graczak, A. Siekiera, A. Litwin, K. Zimoch, M. Życzkowska zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym „W walce o czyste powietrze” zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Morawicy. Wyróżnione dzieci otrzymały wspaniałe nagrody rzeczowe: głośniki lub słuchawki.

Przyjemne i pożyteczne – wykopki i ognisko

W dniu 14.09.2018r. klasa III udała się pieszo do państwa Szewczyków w Dębskiej Woli. Tam dzieci brały udział w wykopkach ziemniaków. Po przyjemnej pracy czekało na nich ognisko i pyszne kiełbaski oraz zabawy na zielonej łące. Dzień był ciepły , słoneczny i bardzo udany. Dziękujemy Pani Kasi za gościnę.

Ognisko uczniów z klasy VII na pożegnanie lata

19 września 2018r. uczniowie z klasy VII z wychowawcą, korzystając z pięknej, słonecznej pogody spotkali się przy wspólnym ognisku. Oprócz pieczenia kiełbasek i chlebka odbyły się rozgrywki sportowe i wspólne zabawy. Ognisko klasowe sprawiło, że uczniowie  miło i radośnie spędzili czas.

Spotkanie klas II, III z OzoBot-em

W dniach 19-20 września 2018 roku uczniowie klas II i III pod kierunkiem swoich wychowawców uczyli się programowania z małym robotem OzoBot-em. Uczniowie programowali sposób poruszania się robota używając kolorowych kodów graficznych podczas zajęć ,,Dni tygodnia”, ,,Moja droga do szkoły”. Największą radość wywołał robot wtedy, gdy wykonywał wszystkie zaprogramowane polecenia. Zajęcia bardzo podobały się uczniom.

V Gminna Spartakiada Lekkoatletyczna w Morawicy

22 września 2018r. wybrani uczniowie wszystkich oddziałów oraz chętni rodzice wzięli udział w V Gminnej Spartakiadzie Lekkoatletycznej w Morawicy. Zawodnicy brali udział w biegach na różnych dystansach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary.

10 – lecie istnienia Punktów Przedszkolnych

30 września w hali sportowej w Bilczy odbyła się uroczystość 10 – lecia istnienia Punktów Przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Morawica. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w wielu wesołych zabawach i konkursach. Dzieci z grupy młodszej i starszej, w ślicznych, kolorowych strojach, zaprezentowały na scenie tańce i piosenki. Na koniec imprezy wszyscy poczęstowali się przepysznym tortem.

Święto chłopców z VIb

Dzień Chłopaka w klasie VIb stał się okazją do wycieczki do Kina za rogiem w Morawicy. Przed projekcją uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzenia biblioteki w Samorządowym Centrum Kultury oraz obejrzenia wystawy prac dyplomowych uczniów kieleckiego Liceum Plastycznego. Nowoczesne kino zrobiło na szóstoklasistach duże wrażenie. Po seansie uczniowie i towarzyszący im w tym miłym dniu rodzice udali się na poczęstunek. Serdecznie podziękowania dla rodziców, którzy zapewnili transport na wycieczkę oraz zorganizowali to sympatyczne święto.

Kampania społeczna BohaterON – włącz historię

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. J. Szelesta w Dębskiej Woli po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej BohaterON – włącz historię, której celem jest uhonorowanie powstańców warszawskich i edukacja historyczna. W ramach akcji uczniowie, pod kierunkiem nauczycielki historii, wysłali pocztówki do żyjących uczestników powstania warszawskiego, którzy w 1944 roku, przez 63 dni walczyli z hitlerowskim okupantem. W ten sposób powiedzieli Powstańcom: „Dziękujemy! Pamiętamy!”. Jak piszą organizatorzy jest to „projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie Powstania Warszawskiego. BohaterON ma edukować społeczeństwo, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”.

Wycieczka do OMPiO w Kielcach

W dniu 03.10.2018 uczniowie klas I,II,III udali się do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Tam brali  w zajęciach warsztatowych, podczas których pogłębili wiedzę na temat polskich symboli narodowych oraz wykonali z papieru flagę i godło Polski. Z zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję muzealną oraz dawne więzienie.

Wycieczka do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

W dniu 08.10.2018r. klasy VII i VIII chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Uczniowie zwiedzili siedzibę główną przy ulicy Gdańskiej 13, gdzie w latach 1886-1953 funkcjonowało więzienie kryminalne i polityczne. Oglądali wierne rekonstrukcje cel z okresu funkcjonowania więzienia oraz pamiątki po osadzonych. W celach tego więzienia przetrzymywani byli m.in. Józef Piłsudski, Halina Kłąb-Szwarc – agentka Armii Krajowej. Zwiedzili również wystawę „Drogi do niepodległości”, gdzie mogli zobaczyć bogatą kolekcję broni, mundurów, biżuterii patriotycznej i maszyn drukarskich z końca XIXw. Uczestniczyli także w lekcji muzealnej „Jak feniks z popiołów”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego, gdzie z ciekawością i dużym zainteresowaniem obserwowali zachowania zwierząt.

Inauguracja kampanii Pola Nadziei 2018/19 w Hospicjum świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

9 października 2018r. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem panią Jolantą Ślusarczyk wzięli udział w inauguracji kampanii Pola Nadziei 2018/19. Kampania Pola Nadziei ma na celu uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby ludzi chorych, wymagających opieki hospicyjnej. Akcja ma nieść wsparcie i nadzieję chorym oraz ich bliskim, a także zdobywać środki finansowe na pomoc pacjentom Hospicjum. Jej symbolem jest żółty żonkil, który zasadzony jesienią obumiera, by na wiosnę rozkwitnąć jako symbol budzącego się życia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Kalety w kaplicy hospicyjnej. Po Eucharystii odbyła się prezentacja działań w ramach kampanii Pola Nadziei 2018/19, a na koniec sadzenie żonkili na rabatce przy Hospicjum. Przedstawiciele poszczególnych szkół z rąk księdza biskupa otrzymali cebulki żonkili, które posadzą przed swoimi szkołami.

Świętujemy 100-lecie Odzyskania Niepodległości – Wycieczka do Muzeum Orła Białego

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego nasza szkołą podejmuje szereg działań, których celem jest uczczenie tej ważnej rocznicy. Jednym z nich była wycieczka do Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. 10 października muzeum zwiedziły klasy I-III, następnego dnia wybrały się tam klasy IV-VI. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami placówki muzealnej, mieli też okazję zasiąść za sterami samolotu. Po zwiedzaniu wszyscy z przyjemnością zasiedli przy ognisku. Podczas wycieczki nie zabrakło również wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu

11 października przedszkolaki z grupy młodszej i starszej obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Z tej okazji odbyły się konkursy i zabawy z ziemniakiem w roli głównej – zbieranie ziemniaków na czas, przeciąganie liny, robienie ziemiankowych pieczątek. Przy wspólnym ognisku, rodzice z dziećmi, upiekli pyszne kiełbaski, zjedli pieczone ziemniaki, razem bawili się przy wspaniałej, słonecznej pogodzie na boisku i placu zabaw. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji tego wspaniałego wydarzenia.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez panie B. Zdybiowską i A. Jasiorowską. Wiązankę wierszy i piosenek zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wdzięczni uczniowie. Na uroczystości tradycyjnie nie zabrakło Rady Rodziców i przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy Morawica Zastępca Burmistrza p. M. Dziewięckiego, który złożył pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta.

Wiwat Niepodległość!

Klasa VIb realizuje w tym roku pod opieką wychowawczyni p. M. Graczak projekt Wiwat Niepodległość! w ramach programu Młodzi w Akcji organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Projekt ma na celu podjęcie  nieszablonowych działań uświetniających 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 12 października klasa VIb organizowała i przeprowadziła bieg „100 kilometrów na 100 lat”, w ramach którego cała społeczność szkolna włącznie z przedszkolem przebiegła łącznie 100 kilometrów. W biegu wzięli również przedstawiciele rodziców, nauczycieli oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. E. Dziewięcka. Uczniowie zadbali o stroje i dekoracje w barwach narodowych, a wszystkich do biegu poprowadziła nasza pani Dyrektor I. Bisaga. Na strudzonych biegaczy czekali rodzice z ciepłym sokiem. Dla klasy prowadzącej projekt rodzice przygotowali biało-czerwony deser. Humory i pogoda dopisały, pozostaje nam tylko krzyknąć z radością: Wiwat Niepodległość!

Wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas jak każdego roku włączyli się w akcję Dzieło Nowego Tysiąclecia kwestując 14 października 2018r. w kościele parafialnym w Dębskiej Woli oraz w dniach 10.10.18–19.10.18 w naszej szkole. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazane serce i wsparcie.

Światowy Dzień Żywności

16 października podczas Światowego Dnia Żywności klasy III, IV, V uczestniczyły w kampanii społecznej organizowanej przez Kielecki Bank Żywności. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu  na temat racjonalnego odżywiania, niemarnowania jedzenia oraz idei przykazywania nadwyżek jedzenia potrzebującym. Uczestnicy warsztatów kulinarnych odkryli łatwe i niedrogie przepisy na  potrawy z produktów, które często nie są właściwie wykorzystywane w gospodarstwach domowych i wyrzucane są do śmieci. Sok „Kubuś” przygotowany własnoręcznie przez uczniów i aromatyczna zupa „Disco” smakowały wyśmienicie.

 

Alarm w szkole! Ewakuacja!

W czwartek, 18 października 2018r. rozległ się w naszej szkole sygnał alarmowy. Wszyscy uczniowie opuścili budynek szkoły wraz ze swoimi nauczycielami, kierując się do odpowiednich wyjść ewakuacyjnych. Wszystkie swoje rzeczy, tornistry, książki i przybory musieli zostawić w klasach. Kiedy dotarli na miejsce zbiórki, dowiedzieli się, że to tylko ćwiczenia. Po złożeniu raportu przez nauczycieli, na ręce pani dyrektor Ireny Bisagi i odnotowaniu liczby uczestników wszyscy wrócili na zajęcia. Przeprowadzenie próbnej ewakuacji to obowiązek każdej szkoły.

Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”

19 października 2018r. posadziliśmy na klombie przed szkołą otrzymane podczas mszy inauguracyjnej cebulki żonkili i te przyniesione przez siebie. Ideę programu ,,Pola Nadziei”, symboliczne znaczenie rozwoju tych roślin i pracy dla dobra innych przybliżyła nam pani Anita Grzesik – koordynator wolontariatu hospicyjnego w Kielcach. Na wiosnę nasze szkolne „Pole nadziei” pokryje się żółtym dywanem. Będzie pięknie! Wszyscy czekamy na ten czas!

Spotkanie z weterynarzem

22 października dzieci z klas 0-III gościły na zajęciach pana  weterynarza Mateusza Szczepskiego, prowadzącego gabinet weterynaryjny w Chmielniku. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie właściwych postaw w stosunku do zwierząt. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, szukały odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Ślubowanie klasy pierwszej

24 października do uczniowskiej braci dołączyły dzieci z klasy pierwszej. Wspaniale przygotowane przez wychowawcę p. W. Terecha zaprezentowały się p Burmistrzowi M. Burasowi, rodzicom, nauczycielom, uczniom naszej szkoły. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe prezenty od zaproszonych gości, uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości rodzice przygotowali  pyszny poczęstunek dla dzieci.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas porządkowali grób patrona szkoły

29.10.18. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunkami wybrali się na cmentarz parafialny w Brzezinach, gdzie pochowany jest nasz patron J. Szelest z małżonką. Wolontariusze uporządkowali grób i teren wokół niego. Wyjazd zakończyła wspólna modlitwa za patrona szkoły i wszystkich pochowanych na tamtejszym cmentarzu.

Przedstawienia teatralne dla uczniów

29 października z inicjatywy p. Dyrektor I. Bisagi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniach teatralnych. Klasy młodsze obejrzały ciekawy spektakl „Skarb” dotyczący wartości przyjaźni, natomiast klasy V-VIII wzięły udział w inscenizacji „Na krawędzi”, która dotyczyła uzależnień. Przedstawienia zostały żywo przyjęte przez naszą szkolną społeczność.

Społeczność szkolna odwiedziła grób patrona szkoły

31 października uczniowie, nauczyciele naszej szkoły pod przewodnictwem p. Dyrektor i ks. H. Terpińskiego tradycyjnie wybrali się na cmentarz w Brzezinach, gdzie pochowany został nasz patron J. Szelest wraz z małżonką. Jak co roku uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze, połączyli się w modlitwie za naszego patrona i wszystkich zmarłych pochowanych na tym cmentarzu.

Koncert dla Niepodległej

W ramach obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości 5 listopada odbył się w naszej szkole występ Szkolno-Gminnej Orkiestry Dętej z Morawicy, która zaprezentowała uczniom wiązankę utworów patriotycznych. Orkiestrze towarzyszyły wokalistki i konferansjerzy, dzięki czemu poznaliśmy historię znanych utworów patriotycznych. Miło nam było widzieć wśród członków orkiestry uczniów i absolwentów naszej szkoły. Dziękujemy Orkiestrze za wspaniały występ.

Spotkanie z Policjantem

06.11.2018r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z Dzielnicowym sierż. sztab. Tomaszem Krężołkiem z Komisariatu Policji w Morawicy, który przeprowadził pogadankę na temat: „Być bezpiecznym”. Przeprowadzona prelekcja przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy.

Wycieczka przedszkolaków i uczniów klasy II do kina oraz Urzędu Miasta i Gminy w Morawicy

7 listopada dzieci z Punktu przedszkolnego oraz uczniowie klasy II udali się do Kina za Rogiem w Morawicy, gdzie obejrzeli piękne bajki. Odwiedzili także Urząd Miasta i Gminy Morawica, Centrum Kultury w Morawicy, Bibliotekę Publiczną – gdzie wysłuchali bajki oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych.

Wiwat Niepodległa! Wiwat Polska!

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła w roku 2018 podjęła szereg działań, których ukoronowaniem była uroczysta akademia w dniu 09.11.18. Tego dnia po odśpiewaniu hymnu państwowego społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć niezwykle wzruszający spektakl ukazujący drogę naszej Ojczyzny do wolności z perspektywy wiejskiej rodziny kultywującej polskie tradycje, język i wiarę. W widowisku przygotowanym przez panie: W. Domagałę, M. Graczak i M. Pacholec wzięli udział uczniowie klasy V, VIb, VII i VIII.

Przedstawienie zostało również zaprezentowane szerszej publiczności podczas gminnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. Zdjęcia z tego przedstawienia są do obejrzenia na stronie gminy:

https://www.morawica.pl/asp/pl_start.asp?xtyp=14&submenu=210&xmenu=210&schemat=&menu=1&dzialy=1&typ=13&akcja=artykul&artykul=1981

Wystawa „Tak powstała Niepodległa”

W naszej szkole można obejrzeć wystawę „Tak powstawała Niepodległa”, opracowaną przez Biuro Programu „Niepodległa”, poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Wystawa pomyślana jest jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy niepodległości Polski. Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej. Tematy plansz: Walka o polską tożsamość do 1918 roku; Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918; Polska mozaika; Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości; Wyzwania systemu edukacji; Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku; Sportowy duch; Piękne rzeczy; Architektura; W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój; Zdrowie i opieka medyczna. Wystawę dla społeczności szkolnej przygotowały panie: W. Domagała, M. Graczak, M. Pacholec.

Akcja „Rekord dla Niepodległej”

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wspólnie z gronem pedagogicznym, przedstawicielami Rady Rodziców zaśpiewaliśmy przed szkołą 4 zwrotki hymnu narodowego. Uczniowie przygotowali na ten wyjątkowy dzień flagi państwowe, kotyliony.

Wycieczka do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach

16 listopada uczniowie klasy 0, I i II udali się do Szkoły Muzycznej w Kielcach, gdzie z przyjemnością w pięknej sali koncertowej wysłuchali utworów muzyki klasycznej. Była to również okazja do obejrzenia na żywo instrumentów muzycznych wykorzystanych w koncercie. Występ młodych artystów ze Szkoły Muzycznej bardzo nam się podobał.

Szkolny konkurs poezji patriotycznej – „Moja ojczyzna”

21 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej ,,Moja Ojczyzna”. Organizatorem konkursu były panie bibliotekarki: Małgorzata Stawiarz, Anna Piwowarska. Do szkolnego etapu po wcześniejszych eliminacjach zakwalifikowało się 18 uczniów z klas I-VIII. Przed komisją złożoną z pań: dyrektor Ireny Bisagi, Beaty Zdybiowskiej w obecności uczniów klasy VIII, nauczycieli bibliotekarzy wytypowani przedstawiciele każdej klasy prezentowali wiersze znanych polskich poetów. Członkowie komisji oceniając wykonania brali pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie prezentowali wysoki poziom artystyczny. Bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Komisja po długich obradach przyznała wszystkim uczestnikom konkursu jednakowe dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w rozwijaniu zdolności recytatorskich.

Gratulacje dla rodziców Jakuba Motyki

Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne serdecznie gratuluje rodzicom Jakuba Motyki z klasy VII obywatelskiej postawy, dobrego wychowania syna, który znalazł dużą sumę pieniędzy na parkingu szkolnym i oddał ją na ręce Dyrekcji.

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tańczyły z ulubionymi przedszkolnymi misiami, śpiewały im piosenki, próbowały misiowego przysmaku – miodu i wyklejały obrazki z misiami.

Spotkanie z byłym uczniem naszego patrona – p. T. Ślusarczykiem

29 listopada kolejny raz gościliśmy w naszej szkole p. T. Ślusarczyka – mieszkańca Dębskiej Woli, świadka wydarzeń wojennych, ucznia naszego patrona Jakuba Szelesta. Pan Ślusarczyk spotkał się z klasą: IV, VIa i VIb, VII. Wspomnienia o J. Szeleście, trudnego dzieciństwa w czasie II wojny światowej wzbudziły żywe zainteresowanie uczniów, którzy na koniec spotkania serdecznie podziękowali za tę niecodzienną lekcje wychowawcza, lekcje historii naszej małej ojczyzny.

Andrzejki w naszej szkole

29 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Pierwsze miały swój bal klasy młodsze, które zadbały o kostiumy. Wśród wielu barwnych postaci przeważały księżniczki i bohaterowie bajek. Starsze klasy bawiły się równie dobrze. O miłą atmosferę, wesołe przeboje i efekty świetlne zadbał prowadzący zabawę didżej. Andrzejki uświetnił występ szkolnej formacji tanecznej Feelings prowadzonej przez p. S. Ciszyńską. Jak zwykle na uczniów czekał przygotowany przez rodziców pyszny poczęstunek.