WYWIADÓWKA

 

Dyrekcja oraz nauczyciele serdecznie zapraszają na spotkanie z rodzicami – wywiadówka w dniu 20 listopada 2019 roku o godz. 17.00.

 

 

Edukacja przyrodnicza z Nadleśnictwem Daleszyce

 

Na zaproszenie p. A. Piwowarskiej przybyła do naszej szkoły p. B. Harabin pracownica Nadleśnictwa Daleszyce, która spotkała się z klasami IV-VIII. Opowiedziała o zwyczajach zwierząt leśnych dzieląc się z uczniami ogromną wiedzą i pasją. Taka lekcja biologii na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dziękujemy p. B. Harabin za kolejne już spotkanie, poświęcony czas i materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli.

 

 

Udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości      

 

11 listopada w gminnych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę licznie wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. W uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym w Morawicy uczestniczyli: p. Dyrektor Irena Bisaga, przedstawiciele nauczycieli, rodziców, uczniów, harcerze oraz członkowie zespołu Małe Wolanecki w strojach ludowych. Wszyscy wzięli udział w barwnym korowodzie niepodległościowym, który prowadziły poczty sztandarowe. Kolejno delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom walczącym o Wolną i Niepodległą Polskę”. W popołudniowej części artystycznej nasi uczniowie pod kierunkiem p. Wioletty Domagały przedstawili taniec patriotyczny. Małe Wolanecki przygotowane przez p. Dorotę Marcinkowską oraz nasze harcerki zaśpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze.

Więcej informacji na stronach:

Miasta i Gminy Morawica: kliknij tutaj

Miasta i Gminy Morawica: kliknij tutaj

Echo Dnia: kliknij tutaj

 

 

Wspólnie uczciliśmy Święto Niepodległości

 

8 listopada o godz. 17.00 do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Morawica p. M. Dziewięcki z żoną, regionalista i pisarz p. S. Kędzior, Kierownik Działu Zaopatrzenia Kopalni Wapienia „Morawica” p. S. Nowak, Dyrektor SCK w Morawicy p. T. Badowska, p. H. Kuta, mieszkańcy Dębskiej Woli, rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Przybyłych gości przywitała serdecznie Dyrektor naszej placówki p. I. Bisaga. Tego dnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, całości dopełniła krótka prezentacja multimedialna ukazująca zmagania Polaków w drodze do niepodległości. Następnie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali wiązankę pieśni patriotycznych, z których każda poprzedzona była informacją na temat jej powstania i historii. Rodzice oraz nauczyciele organizujący uroczystość zadbali o pyszne ciasto. Niezwykłą oprawę uroczystości zapewniła p. A. Jasiorowska, która zadbała o muzykę na żywo. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, wspólne świętowanie i życzliwość w stosunku do naszej placówki.

 

 

Święto Niepodległości

 

8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęliśmy o godz. 11.11 odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VIIb deklamowali wiersze patriotyczne, a historyczny aspekt tego ważnego dla każdego Polaka dnia przedstawiła p. M. Pacholec, która przygotowała na tę okazję prezentację multimedialną. Dzieci przygotowane przez p. W. Domagałę zaprezentowały taniec z flagą, a potem wszyscy odśpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne. Prym wiedli tego dnia harcerze przygotowani przez p. D. Wojciechowską-Buśluk.

 

 

Z wizytą na grobie patrona szkoły

 

30 października, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie, nauczyciele pod przewodnictwem p. Dyrektor i ks. H. Terpińskiego wybrali się na cmentarz w Brzezinach, gdzie pochowany został nasz patron J. Szelest wraz z małżonką. Jak co roku uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze, połączyli się w modlitwie za naszego patrona i wszystkich zmarłych pochowanych na tym cmentarzu. Społeczność szkoły odwiedziła również grób Ignacego Skowrona oraz ścianę pamięci poświęconą mieszkańcom parafii Brzeziny, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

 

29 października odbyło się w naszej Szkole Pasowanie na Przedszkolaka. Na początku wystąpili dla dzieci nasi drodzy rodzice – wystawili przedstawienie „Na straganie”. Po nich przyszedł czas na występy przedszkolaków – najpierw zaprezentowała się grupa młodsza z piosenkami, tańcem i wierszykami, później wystąpiła grupa starsza również z wierszami, tańcem i piosenkami. Swymi pięknymi i radosnymi występami dzieci udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami. Pasowania na przedszkolaka dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Morawica Pan Marcin Dziewięcki wraz z Panią Dyrektor Ireną Bisagą. Dzieci otrzymały piękne upominki od Pana Burmistrza oraz wspaniałe dyplomy i medale. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tej pięknej uroczystości.

 

 

Dzień Przedszkolaka w Bilczy

 

26 października przedszkolaki z grupy młodszej i starszej wystąpiły z tańcami z okazji Dnia Przedszkolaka zorganizowanego przez Miasto i Gminę Morawica na hali sportowej w Bilczy. Przedszkolaki uczestniczyły również w wielu wesołych zabawach i obejrzały wspaniałe przedstawienie. Więcej informacji oraz zdjęć na stronie Miasta i Gminy Morawica: kliknij tutaj