Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/19 – [kliknij tutaj]

 

Dzień Babci i Dziadziusia w przedszkolu

1 lutego dzieci z grupy starszej i młodszej wystąpiły z wierszykami, piosenkami i tańcami dla swych ukochanych babć i dziadziusiów. Zebranych gości przywitała Pani dyrektor Irena Bisaga wraz z księdzem Henrykiem Terpińskim. Po występach przedszkolaków zatańczyły także starsze dzieci z zespołu tanecznego. Po obejrzeniu wspaniałych występów babcie i dziadkowie udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez niezawodnych Rodziców. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wspaniałego święta.

Warsztaty fotograficzne

Podczas ferii można było uczestniczyć w naszej szkole w wielu ciekawych zajęciach sportowych i edukacyjnych. Miłośnicy fotografii mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych pod hasłem „Zima w obiektywie”, efekty tych zajęć prezentujemy poniżej. Jednocześnie zachęcamy do uwieczniania piękna zimy, na Wasze prace czekamy do końca lutego. Nagrody czekają. Szczegółowe informacje u pani W. Domagały i p. M. Graczak.

Dzień Babci i Dziadka z humorem i przytupem

Wyjątkowy charakter miały w tym roku w naszej szkole obchody Dnia Babci i Dziadka. Na zaproszenie pani dyrektor I. Bisagi przybyli do naszej szkoły członkowie zespołu folklorystycznego Wiśliczanie, którzy zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności wiązankę pieśni i tańców ludowych, a następnie ludowy zwyczaj  kolędowania. Barwne stroje, skoczna muzyka wesoło, wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców powodowały, że humory dopisywały, a do tańca włączali się kolejni goście. Krótki występ przygotował też dla seniorów nasz szkolny zespół Małe Wolanecki. Życzenia Babciom i Dziadziusiom złożył Burmistrz p. M. Buras. Wśród przybyłych gości nie zabrakło również lokalnych stowarzyszeń i przyjaciół naszej szkoły.

Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

13 stycznia podczas 27 finału WOŚP nasi uczniowie wystąpili na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy. Naszą szkołę reprezentował zespół folklorystyczny Małe Wolanecki, zespoły taneczne oraz soliści: Kinga Sęk, Aleksandra Śnioch, Antonina Piłat, Antonina Drozdowska, Sylwia Bisaga.

Zabawa choinkowa

10 stycznia tuż przed feriami odbyła się zabawa choinkowa. O wesołą atmosferę zadbał prowadzący dyskotekę didżej. Nie zabrakło konkursów, dedykacji muzycznych i wspólnych tańców. Tradycyjnie rodzice przygotowali klasom pyszny poczęstunek.

Próbny egzamin klasy ósmej

Wielkimi krokami zbliża się egzamin klasy ósmej. Aby zapoznać się z procedurą tego ważnego sprawdzianu, nasi uczniowie przystąpili do próbnego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Ósmoklasistom życzymy powodzenia i połamania długopisów.

Wigilii czas, czas radości

W czwartek 20 grudnia odbyło się w naszej szkole tradycyjne spotkanie opłatkowe uświetnione niezwykle nastrojowym występem naszych uczniów przygotowanych przez panią katechetkę J. Ślusarczyk. Na zaproszenie społeczności szkolnej w naszej placówce pojawili się liczni goście: Burmistrz p. M. Buras, radny p. M. Jędrzejczyk, ksiądz S. Durek z parafii Obice, Przewodnicząca Rady Rodziców p. E. Dziewięcka oraz rodzice. W radosnej, świątecznej atmosferze wszyscy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia.

Świąteczne pyszności

Tuż przed świętami klasa VIb z wychowawczynią przygotowała pyszne świąteczne ciasteczka, których zapach roznosił się po całej szkole. Uczniowie samodzielnie upiekli na godzinie wychowawczej dwa rodzaje ciastek, by potem kosztować efektów swojej pracy z uczniami i nauczycielami. Nic tak nie łączy jak wspólna praca, zwłaszcza, gdy jej efekty są tak pyszne.

Młodzi w akcji: „Choinka dla Niepodległej!”

Klasa VII pod opieką wychowawczyni W. Domagały realizuje projekt Wiwat Niepodległość! w ramach programu Młodzi w Akcji organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W dniu 19 grudnia 2018r. przeprowadzili koleją akcję „Choinka dla Niepodległej”. Od Nadleśnictwa Daleszyce pozyskaliśmy żywe drzewko – pachnącą lasem polską jodłę. Drzewko przygotował dla nas leśniczy z Radomic Pan Zbigniew Harabin. Uczniowie w domu z rodzicami wykonali ozdoby choinkowe w barwach biało-czerwonych. Przedszkolaki i uczniowie klas I-VIII przygotowali łańcuchy w barwach narodowych. W ten grudniowy dzień na korytarzu naszej szkoły stanęła choinka. Pierwsze ozdoby powiesiły Panie z Nadleśnictwa Daleszyce. Kolejne ozdoby wykonane własnoręcznie zawiesili uczniowie klasy VII. Przy drzewku zebrali się przedstawiciele przedszkolaków i uczniów poszczególnych klas ze swoimi kawałkami łańcuchów, które łączyli kolejno tworząc jeden wspólny. Łańcuchem przyozdobili choinkę. Działaniom towarzyszył radosny gwar i duma z wykonanego zadania.

Spotkanie z Panią Joanną Harabin z Nadleśnictwa Daleszyce

W dniu 19.12.2018r. uczniów klas IV-VII odwiedziły Panie z Nadleśnictwa Daleszyce. Panie przybliżyły ciekawe informacje o środowisku leśnym i jego mieszkańcach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę, dlaczego niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy a inne gromadzą zapasy. Wielką atrakcją cieszyły się przywiezione eksponaty – borsuk, jeż, jemioła… Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu zadając pytania oraz chętnie udzielając odpowiedzi na te zadane przez panią J. Harabin. Uczniowie rozwiązywali również krzyżówki. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało upominek. Dzieci serdecznie podziękowały za spotkanie dzięki, któremu nauczyły się cennych wiadomości o środowisku leśnym.

Pieczenie pierniczków w przedszkolu

19 grudnia w przedszkolu upiekliśmy pyszne pierniczki Wszyscy ubrani w fartuszki pracowaliśmy nad pysznymi pierniczkami. Dzieci ugniatały ciasto, wałkowały i wycinały kształty.

Święta pachnące igliwiem – stroiki świąteczne

Zapachniało igliwiem, gdy uczniowie klas V i VI przygotowywali świąteczne stroiki – takie tradycyjne ze świerkowych i sosnowych gałązek, szyszek, bombek. Każdy uczeń mógł się wykazać wyobraźnią i zrobić własny, niepowtarzalny stroik. Wszyscy dumnie prezentowali swoje prace.

Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki PIONIER 2018

W dniu 11.12.2018r. uczniowie klas IV-VIII przystąpili do konkursu Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki PIONIER 2018, chcąc sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę. Celem olimpiady jest urozmaicenie programu zajęć oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów. Olimpiada jest też okazją do poddania wiadomości uczniów zewnętrznej ocenie. Może w niej startować każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce oraz osiągnięcia na lekcjach matematyki. W tym konkursie nie ma przegranych. Wszystkim gratulujemy udziału i czekamy na wyniki!

Noc w szkole

Klasa VIb wraz z wychowawczynią spędziła 7 grudnia noc w szkole. Był to czas integracji, zabaw i nauki samodzielności: przygotowania posiłku, porządkowania własnych rzeczy, pakowania się. Uczniowie świetnie poradzili sobie w tej niecodziennej sytuacji bawiąc się przy tym doskonale.

Akcja – ,,ZRÓB SZALIK Z DOBROCI”

7 grudnia 2018 roku zakończyliśmy akcję „Szalik z dobroci” zorganizowaną przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jest to akcja, której celem jest obdarowanie bezdomnych i samotnych spotykających się w Kielcach podczas wieczerzy wigilijnej organizowanej przez DCW, szalikami własnoręcznie wykonanymi przez darczyńców. Szkolne Koło Caritas  działające przy naszej szkole zebrało kilkanaście wydzierganych szalików. Zostaną one dostarczone do organizatorów w/w akcji. Mamy nadzieję, że sprawią ogromną radość obdarowanym. Za okazane dobro z serca dziękujemy. Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami.

Akcja – ,,PACZKA NA ŚWIĘTA”

7 grudnia 2018r. w naszej szkole zakończyliśmy zbiórkę potrzebnych produktów dla wytypowanej przez nas rodziny z terenu naszej gminy. Dary przekazane przez uczniów i nauczycieli zostały zważone, oszacowane oraz pięknie zapakowane. 8 grudnia koordynatorki akcji w szkole panie: Jolanta Ślusarczyk oraz Małgorzata Stawiarz wraz z wolontariuszami dostarczyły świąteczne paczki do Centrum Samorządowego w Morawicy skąd następnego dnia trafiły dla potrzebującej rodziny. Wszystkim ofiarodawcom z głębi serca serdecznie dziękujemy!

Spotkanie z Grupą Rekonstrukcyjną

4 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w pokazie historycznym zaprezentowanym przez Grupę Rekonstrukcyjną. Uczniowie mieli możliwość pogłębić wiedzę na temat uzbrojenia i umundurowania wojska polskiego w różnych okresach historycznych.

Wycieczka do Kina Helios w Kielcach

3 grudnia 2018r. klasy V, VII i VIII wybrały się do Kina Helios w Kielcach na mikołajkowy seans filmowy. Uczniowie podzieleni na dwie grupy obejrzeli filmy „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” oraz „Planeta Singli 2”.

Młodzi w akcji: „Śpiewamy Niepodległej!”

Klasa VII pod opieką wychowawczyni W. Domagały realizuje projekt Wiwat Niepodległość! w ramach programu Młodzi w Akcji organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Projekt ma na celu podjęcie niecodziennych działań z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W dniu 30 listopada 2018r. klasa VII zorganizowała i przeprowadziła akcję „Śpiewamy Niepodległej”. Grupa projektowa przygotowała własnoręcznie malowane koszulki w biało-czerwonych barwach. Dziewczynki wraz z rodzicami upiekły babeczki i ciasteczka dla uczestników karaoke patriotycznego. Pani Dyrektor Irena Bisaga powitała serdecznie wszystkich uczestników zgromadzonych na sali gimnastycznej. W radosnych nastrojach cała społeczność szkoły śpiewała pieśni patriotyczne dla swojej Ojczyzny. Było wielu chętnych, śpiewali solo, w duetach i zespołach. W śpiewanie włączyli się nauczyciele i rodzice.