Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – kliknij tutaj, aby otworzyć

 

I Gminny Festiwal Folklorystyczny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

 

 

Zapasy – zgrupowanie na Ukrainie

 

Od 25 stycznia do 02 lutego 2020r. uczennice kl. VIIb: Agata Wojciechowska i Wiktoria Szewczyk przebywały na zgrupowaniu na Ukrainie trenując zapasy z koleżankami z zaprzyjaźnionego klubu zapaśniczego „Favorit” w Klesiw.

 

 

Spotkanie noworoczne z jasełkami i koncertem orkiestry

 

26 stycznia odbyło się w naszej szkole wyjątkowe spotkanie noworoczne, na które przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Miasta i Gminy Morawica Pani A. Kowalska, Stowarzyszenie Artystów Ludowych i Miłośników Folkloru Drochowianie, twórcy ludowi z Dębskiej Woli, przyjaciele szkoły, rodzice i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wieczór rozpoczął koncert Szkolno-Gminnej Orkiestry Dętej w Morawicy stanowiący wprowadzenie do jasełek przygotowanych przez rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Niezwykłą atmosferę wprowadziło wspólne kolędowanie. Spotkanie to było również okazją do miłych rozmów przy kawie i cieście.

 

 

Zimowy Biwak Hufca Kielce-Powiat „Bajda” w Mójczy

 

24 stycznia harcerze z I Próbnej DH w Dębskiej Woli pod opieką druhny Dagmary Wojciechowskiej-Buśluk wyjechali na trzydniowy Zimowy Biwak Hufca Kielce-Powiat ,,Bajda” do Mójczy. W pierwszym dniu wzięliśmy udział w apelu rozpoczynającym biwak oraz byliśmy uczestnikami świeczkowiska, podczas którego każda drużyna prezentowała zadanie przedbiwakowe. My opowiedzieliśmy o naszej miejscowości, zaprezentowaliśmy legendę o św. Tekli, której nazwę nosi kapliczka na Baraniej Górze. Zaśpiewaliśmy także piosenkę naszego zespołu Małe Wolanecki o naszej miejscowości. W nocy nasi harcerze wzięli udział w grze, którą prowadziły postaci z baśni i legend. Sobotę rozpoczęliśmy krótką poranną zaprawą, a później wszyscy uczestnicy biwaku zostali przydzieleni do patroli i wzięli udział w zajęciach. Były szyfry, węzły, musztra, samarytanka, znaki patrolowe i sprawności. Dla naszych harcerzy to wspaniała nauka i zabawa. Po obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej. Ubrani w kamizelki z latarkami i otrzymaną mapą wyruszyliśmy w poszukiwaniu świętego Graala. W drodze wykonywaliśmy różne zadania. Po kolacji wzięliśmy udział w świeczkowisku, podczas którego wysłuchaliśmy gawędy i poszczególne patrole prezentowały swoje zadania. Oczywiście nie zabrakło pląsów, piosenek, okrzyków harcerskich. W niedzielę po śniadaniu wzięliśmy udział w kolejnej grze terenowej, a na zakończenie odbył się uroczysty apel kończący biwak. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i bogaci o nowe doświadczeni harcerskie. Czuwaj!