Dzień Przedszkolaka

 

20 września w naszym przedszkolu odbyła się piękna i wesoła uroczystość – Dzień Przedszkolaka. Na uroczystości gościliśmy Pana Burmistrza Miasta i Gminy Morawica Mariana Burasa, Panią Dyrektor Irenę Bisaga oraz Księdza Henryka Terpińskiego. Dzieci zaśpiewały, zatańczyły oraz wyrecytowały wiersze. Po występach przedszkolaki otrzymały upominki od Pana Burmistrza. Przedszkolakom życzymy dużo uśmiechu każdego dnia oraz wielu radosnych i miłych chwil w przedszkolu. Dziękujemy gościom za miłą wizytę, a rodzicom za pomoc w organizacji tego pięknego dnia.

 

 

Wycieczka do Grodu Pędzików w Siedlcach

 

10 września uczniowie klas I, II i III wraz z wychowawcami odwiedzili Gród Pędzików w Siedlcach. Była to bardzo ciekawa lekcja historii w średniowiecznym grodzie. Uczniowie wysłuchali  wykładu z historii oręża, obejrzeli ciekawe eksponaty, uczestniczyli w pokazie strzelectwa z armat i krótkiej lekcji strzelania z łuku. Na terenie Grodu wesoło spędzili czas na placu zabaw oraz zintegrowali się podczas wspólnego ogniska.

 

 

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”

 

 

Certyfikat Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

 

Nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZALECENIA EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM za rok szkolny 2020/2021. W ramach programu nasi uczniowie wzięli udział w profilaktycznych działaniach związanych z tematyką Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, czyli zdrowego odżywiania, ruchu na świeżym powietrzu, wystrzegania się używek, unikania nadmiernego opalania się. Ponadto w minionym roku szkolnym klasy IV-VIII oraz nauczyciele wzięli udział w spotkaniach z panią Jadwigą Zapałą, specjalistą ds. promocji zdrowia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W obecnym roku szkolnym szkoła również dołączy do programu. Koordynatorem działań jest p. D. Wojciechowska-Buśluk.